Najväčšia potravinová zbierka pomôže ľuďom v núdzi | Slovenská katolícka charita


Najväčšia potravinová zbierka pomôže ľuďom v núdzi

pridal: charita | dátum: 18. novembra 2020 | kategória: Zbierka

V spolupráci s potravinovým reťazcom Tesco organizujeme 8. Vianočnú potravinovú zbierku, ktorá je najväčšou aktivitou svojho druhu na Slovensku. Zákazníci môžu od 19. novembra do 3. decembra 2020 darovať trvanlivé potraviny a drogériu vo všetkých 153 obchodoch Tesca na Slovensku. Zapojiť sa a pomôcť môžu aj pri online nákupe prostredníctvom služby Tesco Online nákupy. Reťazec po skončení zbierky rozdelí aj finančnú pomoc navyše – vo výške 20 % hodnoty vyzbieraných potravín a drogérie.

 „V súčasnej náročnej situácii je starostlivosť o tých najzraniteľnejších dôležitejšia než kedykoľvek predtým. Sme veľmi radi, že tento rok organizujeme už 8. edíciu našej obľúbenej Vianočnej potravinovej zbierky a spoločne s našimi zákazníkmi tak pomôžeme ľuďom v núdzi. Veľmi sa preto tešíme, že darované potraviny a drogéria sa dostanú k tým, ktorí ich najviac potrebujú, ešte pred vianočnými sviatkami,“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Vianočná potravinová zbierka bude v obchodoch Tesca prebiehať dva týždne: od štvrtka 19. novembra do štvrtka 3. decembra 2020. Prostredníctvom Tesco Online od 18. novembra až do 24. decembra majú zákazníci na výber spomedzi 6 pripravených balíčkov pomoci, konkrétne v hodnote od 5 do 12 eur.  

Vhodné na darovanie sú rôzne produkty ako napríklad konzervy, instantné polievky, zaváraniny, ryža, cestoviny, múka, cukor, olej, čaj, káva, pracie prostriedky alebo mydlá či šampóny. Darovanie potravín je veľmi jednoduché a bezpečné – stačí ich po zakúpení odovzdať na vyznačené miesto za pokladničnou zónou alebo dobrovoľníkom z charít.

„Veľmi si vážime dlhoročnú spoluprácu so spoločnosťou Tesco, vďaka ktorej vieme pomôcť viac ako 2000 rodinám a jednotlivcom v núdzi a byť blízko pri nich v tejto mimoriadnej zložitej situácií ovplyvnenej pandémiou,“ uviedol Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity. Okrem SKCH  reťazec spolupracuje aj s ďalšími charitatívnymi organizáciami ako Potravinová banka Slovenska,, Evanjelická diakonia, Vagus a Depaul.