Nech (nielen) na vianočnom stole nikomu nič nechýba | Slovenská katolícka charita


Nech (nielen) na vianočnom stole nikomu nič nechýba

pridal: wp-dev | dátum: 8. novembra 2017 | kategória: Slovensko

Od 9. do 11. novembra 2017 sa môžu zákazníci reťazca TESCO zapojiť do 5. ročníka Potravinovej zbierky. V predajniach po celom Slovensku môžu darovať pre ľudí v núdzi trvanlivé potraviny (ako napríklad trvanlivé mlieko, cukor, múku, olej, konzervy, cestoviny, dojčenské jedlo), drogériu a hygienické potreby.

Potrebné informácie týkajúce sa vhodných produktov na darovanie poskytnú dobrovoľníci, ktorí zberajú potraviny v jednotlivých prevádzkach. Reťazec hodnotu darovaných potravín od zákazníkov po skončení zbierky ešte finančne navýši o 20 %.

Slovenská katolícka charita sa do zbierky zapája za pomoci svojich diecéznych a arcidiecéznych charít. Tento rok pokryje 56 predajní. Prvýkrát sú do našej spolupráce zapojení aj dobrovoľníci zo Slovenského skautingu, ktorí pomôžu zbierať potraviny v siedmich predajniach. Darovaný tovar, ktorý sa počas zbierky vyzbiera, poputuje do charitných zariadení po celom Slovensku, ktoré pomáhajú ľuďom bez domova, sociálne slabým rodinám, deťom, seniorom ale aj matkám s deťmi.

Aj tento rok sa do kampane zapája partnerská odevná značka F&F, ktorá vytvorila špeciálnu vianočnú kolekciu s názvom Čiapka zo srdca. Z každej predanej čiapky značka F&F daruje 1 euro na podporu zapojených charitatívnych organizácií.