Odborné učebne v Ugande navštevujú prvé študentky | Slovenská katolícka charita


Odborné učebne v Ugande navštevujú prvé študentky

pridal: wp-dev | dátum: 9. marca 2017 | kategória: Aktuality

Centrum Nepoškvrneného srdca Panny Márie v Ugande, ktoré Slovenská katolícka charita (SKCH) prevádzkuje od roku 2012, podáva pomocnú ruku aktuálne viac ako 50 HIV pozitívnym deťom. Ide zväčša o siroty a polosiroty, ktoré AIDS pripravil o jedného alebo oboch rodičov. Našou snahou je byť im oporou, ponúknuť im lásku, starostlivosť a prijatie, dbať o ich zdravotný stav, dohliadať na ich výchovu a vzdelanie. Budovanie centra prebieha postupne a v 2016 sa podarilo v jeho priestore vybudovať novú budovu škôlky a nové odborné učebne, v ktorých budú môcť deti z centra, ako aj zo širšieho okolia získať svoje prvé pracovné zručnosti. Prostredníctvom nadobudnutej praxe sa v budúcnosti ľahšie uplatnia ako šikovní stolári, murári, či krajčírky.

Kým škôlka privítala najmenšie deti už skôr, odborné učebne budú sprevádzkované postupne. Ako prvá otvorila svoje brány začiatkom marca 2017 krajčírska učebňa, ktorú aktuálne navštevuje prvých 5 študentiek, ku ktorým sa postupne pridajú ďalšie. Veríme, že už čoskoro vám budeme môcť priniesť fotografie prvých hotových šiat a oblečenia z rúk budúcich krajčírok.

SKCH podporuje krajiny v regióne subsaharskej Afriky prostredníctvom celoslovenskej zbierky Pôstna krabička pre Afriku 2017. Aktuálne je možné zbierku podporiť zaslaním daru na účet Slovenskej katolíckej charity – IBAN: SK74 5200 0000 0000 1635 2051, variabilný symbol 221, prípadne zaslaním darcovskej SMS v tvare DMS medzera AFRIKA na číslo 877. Cena DMS je 2€ v sieti operátorov O2, Orange a Telekom. SKCH z nej dostane 96%. Viac informácii o zbierke sa dozviete na stránke www.postnakrabicka.sk