Online portál | Slovenská katolícka charita

Online portál

Ak ste už registrovaná Farská charita, môžete si vytvoriť profil v našom dobrovoľníckom portáli.

Vyplnený profil vám poslúži aj na propagáciu. Môžete opísať, čomu sa venujete, pochváliť sa, aké skutky pomoci ste už vykonali. Všetky aktivity, ktoré pripravujete a pre ktoré potrebujete pomoc ďalších dobrovoľníkov, môžete inzerovať cez tento portál.  Dobrovoľníci z okolia, ale aj z celého Slovenska uvidia Vašu ponuku a ak ich zaujme, zareagujú na ňu.

Online portál vám pomôže nájsť dobrovoľníkov najmä:

  • ak ste vo väčšom meste alebo obci
  • ak ste nenašli expertného dobrovoľníka vo vašej lokalite. Napr. odborníka na sociálne poradenstvo alebo IT správcu pre váš web
  • ak máte málo príležitostí na aktívne hľadanie dobrovoľníkov
  • ak chcete byť atraktívnejší pre mladých dobrovoľníkov

Portál prepája lokálne charity a dobrovoľníkov z celého Slovenska. Umožňuje Vám získať pomoc aj dobrovoľníka- odborníka, o ktorom by ste sa iným spôsobom nedozvedeli.

Uvidíte profily a ponuky ostatných charít. Môžete sa inšpirovať ich činnosťou, kontaktovať ich a prípadne vytvárať aj spoločné aktivity.  Budete si môcť prehliadať zverejnené profily dobrovoľníkov. Ak Vás niektorý zaujme, bude môcť poslať dobrovoľníkovi správu.

Budete mať prístup k rôzným príručkám a materiálom ohľadne dobrovoľníctva a farských charít.

Portál je určený iba pre registrované Farské charity. Vyplnený registračný formulár sa odošle na schválenie administrátorovi, ktorý overí či ste v zozname Farských charít.