Oper a pomôž –  bratislavská práčovňa prispela na štipendium pre núdznych | Slovenská katolícka charita


Oper a pomôž –  bratislavská práčovňa prispela na štipendium pre núdznych

pridal: charita | dátum: 29. septembra 2022 | kategória: Aktuality

Robiť dobro a pomáhať iným môžu aj menšie firmy, dôkazom toho je aj spoločnosť prevádzkujúca Laundromatcafé, ktorá zisk venovala charite.

Laudromatcafé ponúka možnosť oprať si bielizeň a čakanie si spríjemniť posedením v kaviarni pri káve, čaji alebo limonáde. Majiteľ Peter Rea, inak vyštudovaný právnik, sa pri otvorení tohto podniku inšpiroval na Islande. „Tam však samotná práčovňa neposkytovala také rozsiahle služby, bola len doplnkom k reštaurácii. Keď som otváral túto prevádzku, rozhodol som sa dať práčovni i kaviarni dostatočný priestor, aby sa tu návštevníci cítili príjemne.“

Laudromatcafé funguje v Bratislave už šiestym rokom, prvú prevádzku otvorili v Ružinove, ďalšiu v centre mesta. Navštevujú ju aj cudzinci, čoho dôkazom je aj mapa sveta, v ktorej sú zapichnuté vlajočky krajín zákazníkov, ktorí do Laundromatcafé prišli.

Sám majiteľ je veľkým cestovateľom, navštívil množstvo krajín a čo je sympatické, v zahraničí nevynecháva ani sväté omše. „Keďže jedným z cirkevných prikázaní je aj účasť na svätej omši každú nedeľu, rád navštevujem miestne kostoly. Je to niekedy veľmi zaujímavé a dobrodružné, najmä v krajinách , v ktorých žije iba zopár katolíkov, ako napríklad v Egypte, Ománe alebo Iráne, kde sú katolícke kostoly skôr nenápadné a nachádzajú sa viac na periférii,“ prezradil.

Okrem toho, je však Peter Rea aj filantrop a preto sa rozhodol podporiť charitu finančne. Charite venoval peniaze, ktoré jeho prevádzka zarobila počas jedného dňa. Z nej poskytneme sociálne štipendium pre niekoho, kto sa ocitol vo finančnej tiesni a potrebuje uhradiť náklady so školou a to v rámci charitnej Zbierky školských pomôcok. „Myslím si, že je mojou povinnosťou pomáhať druhým, keďže mne bolo v živote dopriate. Môže to byť inšpirujúci príklad aj pre iných, ktorí sa túžia zapojiť a niekomu pomôcť,“ dodal.