Otvárame eshop s dobrým srdcom | Slovenská katolícka charita


Otvárame eshop s dobrým srdcom

pridal: charita | dátum: 14. februára 2022 | kategória: Aktuality

Slovenská katolícka charita pomáha ľuďom na Slovensku, no okrem toho má niekoľko projektov humanitárnej pomoci a rozvojovej spolupráce v zahraničí. Z projektov k nám často prichádzajú rôzne drobnosti, predmety a dekorácie. Až donedávna ste ich mohli vidieť a zakúpiť na podujatiach, ktoré sme usporiadali. Od dnešného roka sú však dostupné na eshope pre ľudí s dobrým srdcom.

Výrobky z Iraku, Afriky či Vietnamu

Do krajín a oblastí, kde pomáhame, podnikáme každý rok monitorovacie cesty, na ktorých sa stretávame s miestnymi ľuďmi, s partnermi, s ktorými projekty realizujeme, a ľuďmi, ktorým daný projekt reálne pomôže. Z týchto ciest prinášame produkty z ich reálneho života, ktoré dovolia aj nám nahliadnuť do kultúry a podmienok, v akých prebývajú.

Mydlo, aké používajú v utečeneckých táboroch v Libanone, tašky a zástery v pestrých farbách, ktoré šijú na remeselných kurzoch v Ugande – ktoré zabezpečujeme, aby si miestni našli živobytie a mohli zlepšiť svoju situáciu. Výrobky, ktoré nájdete na našom eshope, pochádzajú z nám často ďalekých a exotických krajín, ako je Irak, Sýria, Uganda, Rwanda či Moldavsko alebo Vietnam. Ich kúpou podporíte charitné dielo a posielate záchranné lano ľuďom v núdzi, ktorí to najviac potrebujú.

Poukážky pomoci

Okrem spomínaných výrobkov u nás nájdete aj tzv. Darček zo srdca – poukážky na konkrétny účel pomoci, ktorú môžete venovať vo vašom mene alebo v mene niekoho iného a poukážku mu následne darovať v elektronickej alebo vytlačenej forme ako potvrdenie o jeho dobrom skutku. Tak môžete namiesto spotrebných či materiálnych vecí darovať vašim blízkym darček, ktorý poteší dvakrát. Prvýkrát vašich blízkych a druhýkrát núdzneho, ktorému daným darčekom pomôžete.

Zodpovedne, udržateľne, eko

Snažíme sa, aby boli všetky produkty čo najmenšou záťažou pre životné prostredie, a naopak, zužitkovali to, čo mnohí považujú za odpad. Súčasťou ponuky sú eko-produkty od certifikovaných alebo nami prísne preverených výrobcov, ktoré majú za cieľ nahrádzať výrobky s jednorázovým využitím a prinášajú pomoc charity aj k vám priamo domov.

Budeme radi, ak nás budeme aj týmto spôsobom nosiť navonok a zviditeľnovať charitné dielo pomoci. Viac na www.charitnyshop.sk.