Ponuka práce: Ekonóm/ka - Slovenská katolícka charita | Slovenská katolícka charita

Ponuka práce: Ekonóm/ka – Slovenská katolícka charita

pridal: wp-dev | dátum: 20. júla 2015 | kategória: Aktuality

Ekonóm

Slovenská katolícka charita

Miesto práce: Bratislava

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

– zodpovedá za celkový ekonomický chod SKCH;

– organizuje a zabezpečuje kontrolu hospodárenia;

– riadi, organizuje a metodicky usmerňuje činnosť ekonomických zamestnancov SKCH;

– vykonáva kontrolu čerpanie finančných prostriedkov;

– vypracúva interné predpisy a smernice zodpovedajúce ekonomickému úseku;

– zodpovedá za rozborovú a rozpočtovú činnosť;

– riadi daňové záležitosti;

– vypracúva finančný a hospodársky plán SKCH;

– zodpovedá za dodržiavanie platných ekonomických predpisov;

– vypracúva metodiku podriadených organizačných zložiek (CHD);

– zodpovedá za správnosť zúčtovania projektov, verejných zbierok a grantov;

– pripravuje ekonomické podklady, reporty a analýzy pre vedenie, zriaďovateľa a Radu SKCH;

– spracováva ekonomické podklady pre Výročné správy SKCH;

– predkladá návrhy na optimalizáciu nákladov SKCH;

– organizuje a riadi investičnú činnosť;

– zabezpečuje kontrolnú činnosť v oblasti ekonomiky SKCH

Termín nástupu

Dohodou

Iné výhody

Jeden týždeň dovolenky navyše

Druh pracovného pomeru

plný úväzok

Informácie o výberovom konaní

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala a spĺňate požiadavky na uvedenú pracovnú pozíciu, pošlite nám svoj štrukturovaný životopis v slovenskom aj anglickom jazyku ako aj súhlas so spracovaním a poskytnutím osobných údajov na účely výberového konania v zmysle zákona č.122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov. Vzhľadom na veľký počet žiadostí žiaľ nie je možné odpovedať všetkým uchádzačom. Kontaktovať budeme iba vybraných kandidátov. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie

Minimálne VŠ vzdelanie v oblasti finančnej, ekonomickej a účtovníctva a 5 ročná prax

ZNALOSTI

Administratívne a ekonomické znalosti:
Podvojné účtovníctvo neziskovej organizácie (práca v systéme MADO vítaná)

Počítačové znalosti – používateľ:
Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint)
Microsoft Outlook

Jazykové znalosti

Anglický jazyk – aktívne

Vodičský preukaz

B výhodou

Osobnostné predpoklady, ďalšie požiadavky

Dôslednosť, precíznosť, analytické myslenie, samostatnosť, zodpovednosť, organizačné schopnosti, komunikatívnosť a tímová spolupráca, stotožnenie sa s charitatívnym poslaním organizácie, morálna bezúhonnosť, vysoké pracovné nasadenie

Stručná charakteristika spoločnosti

Slovenská katolícka charita (SKCH) ako neštátna nezisková organizácia poskytuje charitatívne, sociálne, zdravotnícke a výchovno-vzdelávacie služby ľuďom v núdzi bez ohľadu na rasu, národnosť, vierovyznanie a politické zmýšľanie.

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti

Humanitárna a rozvojová pomoc doma aj v zahraničí, poskytovanie sociálnych, zdravotníckych a vzdelávacích služieb ľuďom v núdzi.

Adresa

Kapitulská 18
814 15 Bratislava
Kontaktná osoba: JUDr. Danišová A.
E-mail: pravne@charita.sk