POVODNE: SKCH priamo pomohla 17 rodinám a požičala desiatky vysúšačov | Slovenská katolícka charita


POVODNE: SKCH priamo pomohla 17 rodinám a požičala desiatky vysúšačov

pridal: wp-dev | dátum: 17. júna 2013 | kategória: Aktuality

BRATISLAVA. 14. júna 2013 – Viac ako 300 hodín práce pri odstraňovaní škôd, ktoré spôsobil rozvodnený Dunaj, 45 zapožičaných vysúšačov, koordinácia vyše 50 dobrovoľníkov, občerstvenie pre hasičov a policajtov, ktorí počas povodní zasahovali v Devíne, približne 4000 eur vynaložených na nákup potrebného materiálu a techniky, ale hlavne aktívna pomoc rodinám, ktoré potrebovali pomocnú ruku. Taká je bilancia posledných siedmych dní, počas ktorých Slovenská katolícka charita (SKCH) pomáhala odstraňovať následky povodní.

Naši pracovníci a dobrovoľníci pomáhali v sedemnástich zaplavených domoch a chatách v blízkosti Devínskej cesty. Odstraňovali nánosy blata, poškodený nábytok, sťahovali užitočné veci a čistili zaplavené príbytky, za čo im úprimne ďakujem,“ povedal generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

Okrem priamej práce Charita poškodeným rodinám pomohla najmä technikou. „Mestskej časti Devín sme požičali 29 elektrických a štyri naftové vysúšače a mestskej časti Karlova Ves 12 elektrických vysúšačov,“ spresnil humanitárny pracovník SKCH Jozef Kákoš. Mestské časti následne vysúšače distribuovali priamo rodinám. Pre dobrovoľníkov SKCH pripravila čižmy, ochranné rukavice, šiltovky a tričká.

Do pomoci sa spolu s SKCH zapojili dobrovoľníci z Domu Quo Vadis, iniciatívy Pochod za život, neziskovej organizácie Depaul Slovensko, Nadácie Pontis a neziskovej organizácie Človek v ohrození.

Text: Lukáš Melicher

Foto: Michal Fulier