Požehnané vianočné sviatky | Slovenská katolícka charita


Požehnané vianočné sviatky

pridal: wp-dev | dátum: 22. decembra 2016 | kategória: Aktuality

Najkrajšie sviatky v roku sú už veľmi blízko. Čas očakávania a príprav sa pomaličky končí. V posledných rokoch sme stále viac svedkami toho, že na pozadí masívnej reklamy, ktorá je všade naokolo, sa postupne vytráca skutočný význam a posolstvo Vianoc. Posolstvo nádeje a nekonečnej Božej lásky k nám ľuďom, ktorá môže meniť aj dnešný svet k lepšiemu. Sme veľmi radi, že vďaka otvoreným srdciam mnohých ľudí môžeme v rámci činnosti a konkrétnych aktivít Slovenskej katolíckej charity (SKCH) vnímať konkrétnu podporu a štedrosť.

Záver roka je zároveň príležitosťou na bilancovanie. V roku 2016 si SKCH pripomenula 25 rokov od obnovenia svojej činnosti po páde totalitného režimu. Projekt Adopcia na diaľku® oslávil 20 rokov svojej činnosti zameranej na pomoc deťom, aktuálne v siedmych krajinách sveta. Koncom novembra 2016 po ročnom pôsobení ukončil svoju prácu projekt Rafael III, ktorý bol zameraný na integráciu osôb s udeleným azylom, alebo poskytnutou doplnkovou ochranou na území SR. Projekt STOP obchodovaniu s ľuďmi okrem konkrétnej pomoci obetiam obchodovania, pripravil 3. ročník filmového festivalu venovanému tejto problematike. Aktuálne už začíname pripravovať novú kampaň Pôstna krabička pre Afriku 2017. S veľkým potešením môžeme konštatovať, že tá tohtoročná zbierka bola veľmi úspešná a priebežne priniesla výnos viac ako 190 tisíc eur.

„V mene SKCH ďakujem všetkým darcom, partnerom, ako aj zamestnancom za ich úsilie a spoločnú snahu byť blízko pri človeku. Prajem všetkým požehnané a radostné vianočné sviatky a úspešný Nový rok 2017“, uviedol generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák. V budúcom roku si SKCH pripomenie 90 rokov od svojho vzniku.