Pozvánka na diskusiu | Slovenská katolícka charita


Pozvánka na diskusiu

pridal: charita | dátum: 17. mája 2023 | kategória: Aktuality

Pri príležitosti Dňa schizofrénie vás pozývame na diskusiu Schizofréniou život nekončí, ktorú organizuje Bratislavská arcidiecézna charita spolu s kníhkupectvom Martinus 24. 5. 2023 o 18:00 hod. v Martinuse v Nivy centrum v Bratislave.

Podujatie organizujú pri príležitosti 25. výročia založenia DSS a RS Samária. Moderátorkou je skvelá Zuzana Matuščáková, ktorá vedie obľúbený podcast o duševnom zdraví, Nevyhorení, a medzi hosťami sú odborníčky, ktoré pracujú a pomáhajú aj ich klientom v DSS a RS Samária. Tiež si budete môcť vypočuť ľudí so schizofréniou, ktorí budú otvorene hovoriť o tomto ochorení cez vlastnú prežitú skúsenosť.

Diskusia je prvou aktivitou, ktorou spúšťajú ich tohtoročnú osvetu v oblasti duševného zdravia, spoznávania schizofrénie a búrania predsudkov a mýtov o tomto ochorení. Ponúkajú ich odbornosť, skúsenosti odborníkov, aj ľudí, ktorí žijú so schizofréniou každý deň. Pozývajú vás zdieľať s nimi túžbu objavovať nové porozumenie, poznatky a budovať podporu pre ľudí, ktorých zasiahlo duševné ochorenie z oblasti schizofrénie.