Pozvánka na foto-výstavu „(Aktívne) starnutie vo svete“ | Slovenská katolícka charita


Pozvánka na foto-výstavu „(Aktívne) starnutie vo svete“

pridal: wp-dev | dátum: 8. októbra 2012 | kategória: Aktuality

Slovenská katolícka charita v rámci svojej kampane „Starnúť neznamená prestať žiť“ a pri príležitosti zapojenia sa do aktivít v rámci Európskeho roka aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami 2012 ponúka verejnosti pohľad štyroch fotografov na (nielen aktívne) starnutie a život seniorov/iek doma na Slovensku i vo svete v podobe foto-výstavy pod názvom „(Aktívne) starnutie vo svete“.

Na podnet generálneho sekretára Slovenskej katolíckej charity Radovana Gumuláka a pod záštitou starostky Bratislavy-Starého mesta: Tatiany Rosovej budú presne mesiac (od 15. októbra do 15. novembra) na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave vystavené fotografické posolstváod fotografov:Michala Fuliera, Laca Maďara, Andreja Lojana a Matúša Zajaca. Podporovatelia a podporovateľky charity, ako aj milovníci a milovníčky fotografického umenia budú môcť pod holým nebom obdivovať obsah aj formu zobrazenia starších ľudí z celého sveta (aj z treťosvetových krajín – kde sa charita angažuje v rámci svojich humanitárnych a rozvojových projektov).

Viac o kampani Slovenskej katolíckej charity „Starnúť neznamená prestať žiť“,ako aj o fotografickej výstave štyroch slovenských fotografov pod názvom„(Aktívne) starnutie vo svete“nájdete na stránke: www.charita.sk.