POZVÁNKA: V Košichiach sa stretnú odborníci na rómsku problematiku z celej Európy | Slovenská katolícka charita


POZVÁNKA: V Košichiach sa stretnú odborníci na rómsku problematiku z celej Európy

pridal: wp-dev | dátum: 7. novembra 2013 | kategória: Aktuality

BRATISLAVA. 7. októbra 2013 – Odborníci z trinástich krajín, ktorí sa dlhodobo venujú rómskej problematike a integrácií Rómov sa v dňoch od 11. do 12 novembra 2013 stretnú na medzinárodnej konferencii v Košiciach. Konferenciu Európske občianstvo a etnické menšiny: Integrácia Rómov do spoločnosti organizuje Slovenská katolícka charita (SKCH) v spolupráci Caritas Europa a s finančnou podporou Európskej únie.

„Našim cieľom je podeliť sa so skúsenosťami, prezentovať najosvedčenejšie postupy v oblasti integrácie Rómov, navzájom sa inšpirovať a hľadať nové nástroje na ich sociálne a spoločenské začlenenie. Diskusia bude určite zaujímavá, pretože na konferencii sa stretnú odborníci z východnej aj západnej Európy, zástupcovia Európskej únie, lokálni politici, cirkevní predstavitelia aj predstavitelia rómskych organizácií,“ uviedol generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

O svojich skúsenostiach budú diskutovať predstavitelia charitných organizácií z Luxemburska, Rumunska, Bosny a Hercegoviny, Rakúsko, Belgicko, Kosova, Talianska, Bulharska, Čiernej Hory, Francúzka, Švajčiarska, Českej republiky, Slovenska a zástupcovia Caritas Europa. S príspevkom vystúpi aj poslankyňa Európskeho parlamentu Anna Záborská, splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák, Daniel Škobla z United Nations Development Programme a odborníci z Rumunska, Francúzska a Talianska.