Pozývame vás na diskusiu „Môj život je v Ugande“ | Slovenská katolícka charita


Pozývame vás na diskusiu „Môj život je v Ugande“

pridal: wp-dev | dátum: 2. apríla 2012 | kategória: Aktuality

Slovenská katolícka charita pozýva na diskusiu s laickou misionárkou Margitou Kačányiovou a zdravotnou sestrou Catharine Riria z Ugandy (o ich práci v mestečku Adjumani, ako aj o živote v jednej z najchudobnejších krajín afrického kontinentu). Diskusia sa uskutoční 2. apríla o 20:00 h v UPeCe v Bratislave (v Novej sále).

Obe sa po prvý raz stretli v Južnom Sudáne v roku 2007, kde stavali Detský domov sv. Alžbety (v spolupráci s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety). Od roku 2011 spolupracujú so SKCH (Slovenskou katolíckou charitou) na výstavbe Centra pre HIV/AIDS postihnuté deti na severe Ugandy. Na Slovensku sú v týchto dňoch preto, aby podporili kampaň “Pôstna krabička pre Afriku”, zdieľali svoje skúsenosti a vysvetlili verejnosti dôvody potreby dostavby centra pre ugandské siroty.

Súčasťou diskusie (o ich aktivitách hostiek na severe Ugandy) bude aj premietanie krátkeho filmu “Dar lásky pre Ugandu”, ktorý začiatkom roku 2012 pre SKCH nakrútila režisérka Ivica Kúšiková. Nájdite si čas a prídite sa opýtať hostiek na ich prácu a život v tejto africkej rozvojovej krajine. Misionárka a zdravotná sestra budú s verejnosťou diskutovať aj 3. apríla o 17:30 h v KC Dunaj v Bratislave.