Pripravte aj u vás modlitbové stretnutie za obete obchodovania s ľuďmi | Slovenská katolícka charita


Pripravte aj u vás modlitbové stretnutie za obete obchodovania s ľuďmi

pridal: charita | dátum: 11. januára 2019 | kategória: STOP obchodovaniu s ľuďmi

Slovenská katolícka charita cez projekt STOP obchodovania s ľuďmi ponúka možnosť zapojiť sa modlitieb všetkým záujemcom, ktorým nie je ľahostajné, keď sa z človeka stáva biznis. Ide o celosvetovú modlitbu, ktorú na základe výzvy pápeža Františka iniciuje i tento rok katolícka Charita a pozýva veriacich z celého Slovenska.

Táto iniciatíva je reakciou na výzvu Pápeža Františka. 8. február vyhlásil za Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi. Túžbou Svätého Otca je, aby sa modlitba za obete obchodovania rozšírila do všetkých miest a regiónov, pretože sila modlitby je úžasná.

Povzbudzujeme preto veriacich vo všetkých farnostiach a spoločenstvách k aktívnemu zapojeniu sa do tejto aktivity. Modlitby môžete zorganizovať kedykoľvek v týždni okolo 8. februára, kedy je liturgická spomienka na sv. Jozefínu Bakhitu. Formulár modlitieb, informácie a inšpirácie vám radi zašleme. Napíšte nám na adresu stoptrafficking@charita.sk. Na požiadanie vám môžeme zaslať aj ďalšie materiály ako napríklad letáky, modlitebné obrázky sv. Bakhity, DVD „Na Boží obraz“ a film „IVAN“.

Viac o problematike obchodovania s ľuďmi nájdete na stránke www.obchodsludmi.sk