Púť charít 2019 bola povzbudením práce v charite | Slovenská katolícka charita


Púť charít 2019 bola povzbudením práce v charite

pridal: charita | dátum: 7. októbra 2019 | kategória: Aktuality

Trnava, 4. októbra 2019 – 12. ročník spoločnej púte charít, ktorú organizuje Slovenská katolícka charita (SKCH), hostila v piatok, Trnavská arcidiecézna charita. Zamestnanci, dobrovoľníci a klienti z celého Slovenska sa stretli, aby spoločne poďakovali za uplynulý rok. Podujatie, ktorého sa každoročné zúčastní viac ako 500 ľudí vyvrcholilo v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave odovzdávaním ocenení najlepším zamestnancom charity.

Predpoludňajší program bol venovaný modlitbám a slávnostnej sv. omši v Katedrále svätého Jána Krstiteľa, ktorú spolu celebrovali prezident SKCH Mons. Štefan Sečka a  Ján Orosch – arcibiskup Trnavskej arcidiecézy. Vyvrcholením piatkového programu bolo samotné oceňovanie najlepších zamestnancov, ktorí zasvätili svoj život práci v charite.

Bazilika sv. Mikuláša v Trnave bola svedkom mnohých dojemných príbehov, kedy sa všetkým účastníkom tlačili slzy do očí. Každoročné spoločné stretnutie určené zamestnancom, dobrovoľníkom SKCH, ich rodinným príslušníkom však nie je len o oceňovaní, ale aj o odovzdávaní skúsenosti a podpory jeden druhého. Je to čas na reflexiu, ako môžeme každý z nás prispieť svojim talentom k charitnému dielu.  

Veľké poďakovanie patrí predovšetkým Trnavskej arcidiecéznej charite, ktorá tohtoročnú spoločnú púť charít hostila a postarala sa o skvelú organizáciu a hladký priebeh. Viac informácií o charitnej činnosti ako aj jednotlivých projektoch, ktoré realizujeme nájdete na oficiálnej stránke SKCH https://www.charita.sk/; sledovať nás môžete tiež na FacebookuInstagrame.

Takto úžasne nám bolo