Radosť pomáhať | Slovenská katolícka charita


Radosť pomáhať

pridal: wp-dev | dátum: 23. novembra 2016 | kategória: Aktuality

Bratislava 23. november 2016 – Zákazníci vo vybraných predajniach Tesco po celom Slovensku sa budú môcť od 24. do 26. novembra 2016 opäť zapojiť do čoraz obľúbenejšej potravinovej zbierky pre ľudí v núdzi. Tesco spoločne s charitatívnymi organizáciami už štvrtý rok organizujú projekt na pomoc ľuďom v núdzi. Reťazec hodnotu darovaných potravín od zákazníkov po skončení zbierky ešte finančne zvýši o 20 %. Do projektu sa prvýkrát zapojí aj značka oblečenia F&F.

„Ľudia v sociálnej núdzi majú často problémy dostať sa ku kvalitnému a výživnému jedlu pre seba a svoje rodiny. A práve v zimných mesiacoch je veľmi dôležité, aby mal každý denne aspoň jedno teplé jedlo. Spoločnosť Tesco verí, že kvalitné a výživné jedlo by malo byť dostupné všetkým, preto reťazec spoločne s charitatívnymi partnermi organizuje už štvrtú predvianočnú zbierku potravín. Radi by sme aj týmto spôsobom vyzvali zákazníkov, aby sa zapojili do zbierky a pomohli tak ľuďom, ktorí to potrebujú a ocitli sa v ťažšej životnej situácii,“ povedala Zuzana Lošáková, manažérka komunikačného oddelenia Tesco. Reťazec na projekte potravinovej zbierky spolupracuje so Slovenskou katolíckou charitou, Potravinovou bankou Slovenska, Depaul Slovensko, Evanjelickou diakoniou ECAV a OZ Vagus.

Zákazníci sa môžu do zbierky zapojiť vo vyše 80 predajniach Tesca po celom Slovensku. Darované potraviny budú zbierať dobrovoľníci z charitatívnych organizácií od 24. do 26. novembra 2016. Zákazníci môžu darovať pre ľudí v núdzi trvanlivé potraviny a drogériu ako napríklad trvanlivé mlieko, cukor, múku, olej, konzervy a dojčenské jedlo. Potrebné informácie týkajúce sa vhodných produktov na darovanie poskytnú zákazníkom dobrovoľníci.

Po skončení celej zbierky Tesco finančne zvýši hodnotu vyzbieraného tovaru o 20 %. Reťazec touto sumou podporí fungovanie partnerských charitatívnych organizácií. Projekt od jeho vzniku na Slovensku podporuje tiež spoločnosť Unilever, ktorá sa aj tento rok zapojila do zbierky predajom svojich výrobkov vybraných značiek. Z každého zakúpeného produktu venuje 3 centy na podporu činností vyššie spomínaných neziskových organizácií. Tento rok sa do zbierky prvýkrát zapojí aj F&F. Značka oblečenia vytvorila špeciálnu vianočnú kolekciu čiapok s názvom Čiapka zo srdca. Z každej predanej čiapky značka F&F daruje 1 euro na podporu zapojených charitatívnych organizácií.

Do potravinovej zbierky sa v novembri tak ako minulé roky zapoja všetky štyri stredoeurópske krajiny, kde Tesco pôsobí. Okrem Slovenska aj Poľsko, Česko a Maďarsko. Minulý rok zákazníci darovali v 547 obchodoch Tesco v strednej Európe až 419 ton potravín, postačujúcich na prípravu vyše milióna jedál. Na Slovensku Tesco organizuje potravinové zbierky už od roku 2013. Vlani Slováci darovali ľuďom v núdzi 77 ton potravín, čo bolo o 60 % viac než rok predtým.
Tesco okrem potravinovej zbierky dlhodobo spolupracuje aj s Potravinovou bankou Slovenska. Tento rok jej Nadácia Tesco darovala 15-tisíc eur na kúpu automobilu slúžiaceho na rozvoz potravín ľuďom v núdzi.

Cieľom spoločnosti Tesco je do roku 2020 zo všetkých svojich predajní v strednej Európe ponúkať na dennej báze prebytočné potraviny ľuďom v núdzi.

Ako sa môžu zákazníci na Slovensku zapojiť do potravinovej zbierky?

• Stačí kúpiť od 24. novembra do 26. novembra 2016 v jednom z vybraných vyše 80 Tesco obchodov trvanlivé potraviny a darovať ich dobrovoľníkom charitatívnych organizácií

• Na darovanie sú najvhodnejšie trvanlivé potraviny ako mlieko, cukor, múka, olej, konzervy, dojčenské jedlo a drogéria

• Zoznam predajní zapojených do potravinovej zbierky nájdete tu: www.tesco.sk/potravinova-zbierka