seminár Novodobé otroctvo – Porozumieť a konať | Slovenská katolícka charita


seminár Novodobé otroctvo – Porozumieť a konať

pridal: charita | dátum: 28. novembra 2011 | kategória: Aktuality

Slovenská katolícka charita pozýva širokú verejnosť na seminár Novodobé otroctvo – Porozumieť a konať, ktorý sa uskutoční dňa 7.12.2011 o 17.30 hod. v priestoroch Domu Quo Vadis (Hurbanovo námestie 1, Bratislava).

Cieľom seminára je venovať pozornosť novodobému útoku na ľudskú dôstojnosť – obchodovaniu s ľuďmi a rozšíriť poznatky verejnosti o jeho novej forme – nútenej práci. Uznať, že existuje tento problém, nebyť ľahostajným a tým prispieť k ochrane seba samého a iných. Aby sme však mohli predísť rizikám spojených s novodobým otroctvom, musíme ich poznať.

Prednášky:

Ministerstvo vnútra SR: Súčasná situácia v problematike obchodovania s ľuďmi na Slovensku

IOM (Medzinárodná organizácia pre migráciu): Problém nútenej práce na Slovensku a v zahraničí, spojené s prezentáciou filmu o nútenej práci

Slovenská katolícka charita: Projekt pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi

O 19.00 hod. Vernisáž spoločnej výstavy Jindřicha Štreita a Leny Jakubčákovej „Za mrežami väznice“

Cyklus fotografií uznávaného českého fotografa a jeho študentky z prostredia väzníc v Čechách a na Slovensku. Fotografie dokumentujú život odsúdených, prenikajú do ich duše a v osobnom kontakte zachytávajú ich vnútorné pocity samoty, odlúčenia, túžby po slobode, ale aj ich sebareflexiu a súdržnosť.