Situácia na Ukrajine priamo od kolegov z charity | Slovenská katolícka charita


Situácia na Ukrajine priamo od kolegov z charity

pridal: charita | dátum: 27. februára 2022 | kategória: Ukrajina

Slovenská katolícka charita je súčasťou európskeho (Caritas Europa) a celosvetového (Caritas Internationalis) spoločenstva charít. Hoci vo svojej štruktúre sú odlišné, vykonávajú rovnaké poslanie: šírenie sociálnej spravodlivosti a solidarity.

Aj vďaka tomuto spoločenstvu máme informácie priamo z prvej ruky – od našich kolegov z ukrajinskej charity. Viac nájdete v priložených videách.

Preklad videa:

Volám sa otec Vyacheslav Granavich a som riaditeľom ukrajinskej charity Spes. Pozdravujem Vas z Ukrajiny, ktorá je pod paľbou.

Milí kolegovia, priatelia a partneri,

Situácia na Ukrajine je veľmi ťažká, okupanti ničia naše mestá, škôlky a domy, ale agresor nie je schopný zničiť našu túžbu po mieri a pokoji. Náš tím rozvinul aktivity vo viacerých mestách spolu so 67 zamestnancami a 120 dobrovoľníkmi.

Chceme Vás ubezpečiť, že všetci odvážne naďalej pomáhame ľuďom v núdzi. Na týchto miestach distribuujeme potraviny, lieky, prijímame utečencov, zabezpečujeme skladové priestory, vykonávame lekárske inštruktáže a zabezpečujeme deťom bezpečné miesto.

Naša pomoc smeruje k 1800 ľuďom v tejto chvíli.

Rád by som všetkým poďakoval za ich podporu, avšak som si istý, že s božou pomocou budeme naďalej poskytovať naše služby núdznym a nikoho neopominieme.

Prosím, modlite sa za nás !

Preklad:

Volám sa Tatiana Stawnychy a obraciam sa na Vás dnes vzhľadom k situácií na Ukrajine. 24. februára v skorých ranných hodinách, Rusko spustilo rozsiahly útok na naše územie. Je ťažké uveriť tomu, že v 21. storočí sa prebúdzame na zvuky výbuchov a sirén proti náletom.

Chcela by som sa len trochu s Vami podeliť, čo robí charita; organizujeme mimoriadne stretnutia, potvrdzujeme ako správy prichádzajú. Veľmi sa obávame o bezpečnosť našich zamestnancov a zároveň sa pripravujeme na to, aby sme boli schopní plniť naše poslanie, ktorým je pomáhať ľuďom v núdzi a reagovať na hroziacu sa krízu, od ktorej očakávame, že sa rozuzlí v najbližších 24 – 48 hodinách.

Budeme Vás informovať ako sa situácia vyvíja a prosíme o modlitby a podporu, aby sme mohli pokračovať.