SKCH: Aj školské pomôcky môžu vyčariť úsmev | Slovenská katolícka charita


SKCH: Aj školské pomôcky môžu vyčariť úsmev

pridal: wp-dev | dátum: 11. augusta 2016 | kategória: Aktuality

BRATISLAVA, 11. august 2016 – V týchto dňoch vrcholí aktuálny ročník zbierky školských pomôcok, ktorý už po siedmykrát organizuje Slovenská katolícka charita (SKCH) za pomoci svojej siete diecéznych a arcidiecéznych charít na území celého Slovenska.

Viac ako štyridsať zberných miest už od začiatku júna prijíma školské tašky, peračníky, zošity, perá, pastelky a iné školské pomôcky, ktoré môžu pomôcť mnohým deťom a rodinám v núdzi. Okrem už tradičných zberných miest sa pridávajú nové, ako napríklad tri nové zberné miesta v meste Trenčín. Do zbierky sa po výzve SKCH aktívne zapojili aj základné školy v mestách Púchov a Kežmarok, a mediálnou podporou aj mesto Martin.Veľkým povzbudením je aj záujem jednotlivcov ako aj firiem, ktoré sa chcú aktívne zapojiť a pomôcť. Príkladom je firma z Nitry, ktorá sa rozhodla darovať väčšie množstvo úplne nových notových zošitov.

Vyzbierané školské pomôcky budú po 19. auguste 2016 distribuované do konkrétnych rodín, detských domovov ako aj krízových centier v blízkosti zberných miest. Výber adresátov pomoci je ponechaný na konkrétne arcidiecézne a diecézne charity, pričom snahou SKCH je uspokojiť aj ľudí a rodiny, ktoré oslovia SKCH individuálne, či už mailom alebo telefonicky. V mnohých prípadoch sa jedná o rodiny v núdzi, viacpočetné rodiny, či rodiny s nepravidelným príjmom niektorého z rodičov.

„Aj tohtoročná zbierka školských pomôcok je jasným dôkazom štedrosti a snahy pomôcť zo strany mnohých ľudí po celom Slovensku. Množstvo a rozmanitosť prinesených a darovaných vecí prekonali naše očakávania“, uviedol generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

Zbierku školských pomôcok, bude možné podporiť aj po 19. auguste 2016 a to až do začiatku nového školského roka v rámci všetkých zberných miest uvedených na www.charita.sk/pomocky/