SKCH: Aj tento rok pomôže deťom na Slovensku zbierka školských pomôcok | Slovenská katolícka charita


SKCH: Aj tento rok pomôže deťom na Slovensku zbierka školských pomôcok

pridal: wp-dev | dátum: 1. júna 2014 | kategória: Aktuality

BRATISLAVA. 1. júna 2014 – Slovenská katolícka charita (SKCH) organizuje už piaty ročník zbierky školských pomôcok. Darovať je možné nové i použité, no stále funkčné, perá, zošity, pravítka, fixky, peračníky, tašky a všetko, čo deti v škole môžu využiť. Vyzbierané veci budú rozdelené do rodín zo sociálne slabších pomerov a deťom z charitných detských domovov. Tohtoročnou novinkou je, že SKCH podporí zbierkou nielen slovenské ale aj ukrajinské deti z detského domova Bortnyky na Ukrajine.

„Vďaka projektu Adopcia na diaľku® môžeme podporiť deti v rôznych krajinách sveta, pomôcť im študovať a zabezpečiť si lepšiu budúcnosť. Chudobných a znevýhodnených detí je však mnoho aj na Slovensku. Preto nemôžeme pozerať iba do diaľky, ale vidieť potreby aj tých, ktorí sú priamo pri nás a na susednej Ukrajine,” povedal o zbierke generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

Zbierka prebieha na celom Slovensku, kde sa nachádza 36 zberných miest. Kompletný zoznam, kam a v akom čase je možné veci priniesť, je možné nájsť na stránke www.charita.sk/pomocky. Následne budú veci rozdelené deťom a rodinám v okolí. Pri darovaní použitých školských pomôcok je dôležité skontrolovať, či sú ešte použiteľné. Napríklad pri peračníkoch a taškách skontrolovať funkčnosť zapínania, pri fixkách a perách ich náplne.

V minulých ročníkoch sa do zbierky zapojili tak jednotlivci, ako aj celé skupiny a firmy. „Sme veľmi radi, že ľudia na Slovensku majú stále otvorené srdce pre druhých. Tak, ako doprajú a spravia všetko pre svoje deti, uvedomujú si, že mnoho detí nemá rodičov, alebo ich rodičia nemajú dostatok financií na ich štúdium, a sú ochotní pomôcť im,” podotkol Radovan Gumulák.

Podporiť slovenské rodiny je možné odovzdaním vecí do zberných miest od 1. júna do 31. augusta 2014. Kto by sa rozhodol podporiť detský domov na Ukrajine, v ktorom žijú väčšinou siroty, môže školské pomôcky poslať poštou na adresu SKCH, Kapitulská 18, 814 15 Bratislava alebo priniesť osobne na sekretariát SKCH v Bratislave.

Viac informácií o zbierke a zoznam všetkých miest s kontaktnými osobami nájdete tu.