SKCH: Celoslovenská zbierka pre Afriku začala na Slovensku svoj piaty ročník | Slovenská katolícka charita


SKCH: Celoslovenská zbierka pre Afriku začala na Slovensku svoj piaty ročník

pridal: charita | dátum: 15. februára 2016 | kategória: Aktuality

BRATISLAVA, 15. február 2016 – Celoslovenská zbierka pre Afriku začala na Slovensku svoj piaty ročník. Slovenská katolícka charita („SKCH“) vyhlásila v pondelok 15. februára 2016 zbierku na pomoc deťom v subsaharskej Afrike s názvom Pôstna krabička pre Afriku. Počas obdobia pôstu, ktorý sa tento rok začal na Popolcovú stredu 10. februára 2016, charita rozposiela viac ako 40 000 pôstnych krabičiek do viac ako 630 farností po celom Slovensku. Okrem farností zo Slovenska sa tento rok do zbierky po prvýkrát zapoja aj Slováci žijúci v zahraničí, konkrétne v Írskom Dubline a Talianskom Ríme.

Poslaním Pôstnej krabičky je pomôcť rodinám a deťom vo viacerých krajinách subsaharskej Afriky. Tak ako v minulých ročníkoch aj tento rok je hlavným nositeľom zbierky malá papierová krabička, do ktorej môžu ľudia počas pôstu vhodiť svoj pôstny dar. Tvárou aktuálnej Pôstnej krabičky je päťročné dievčatko z Ugandy Patience.

V minulom roku sa v rámci celoslovenskej zbierky Pôstna krabička pre Afriku 2015 podarilo vyzbierať takmer 140 tisíc Eur. Ako uviedol generálny sekretár SKCH Mgr. Radovan Gumulák:„Pôstna krabička pre Afriku je pre nás jeden z kľúčových projektov v rámci rozvojovej pomoci smerujúcej do krajín subsaharskej Afriky. Veríme, že vďaka štedrosti mnohých darcov v pôstnom období budeme môcť aj naďalej pokračovať v existujúcich, ako aj nových projektoch zameraných na zlepšenie podmienok života detí a rodín.“

Vyzbierané prostriedky získané v celoslovenskej zbierke použije SKCH na podporu viacerých projektov v krajinách subsaharskej Afriky. V Ugande v okrem fungovania Centra Nepoškvrneného srdca Panny Márie, podporí výstavbu murovanej budovy materskej školy, ktorá lepšie ochráni deti v najmä v období dažďov. V rámci pomoci pre Rwandu, vďaka spolupráci s rehoľnými sestrami „palotínkami“ SKCH plánuje podporiť fungovanie zdravotného strediska v meste Kibeho. Medzi nové krajiny, ktoré chce SKCH v rámci Pôstnej krabičky podporiť patria Južný Sudán a Keňa.

Špeciálnym darčekom pre všetkých darcov, ktorý sa do kampane zapoja, je DVD s názvom Krehké životy, ktoré obsahuje každé balenie pôstnej krabičky.