SKCH: Pozývame vás na Rozvojový deň 2013 v Bratislave | Slovenská katolícka charita


SKCH: Pozývame vás na Rozvojový deň 2013 v Bratislave

pridal: wp-dev | dátum: 17. októbra 2013 | kategória: Aktuality

Slovenská katolícka charita vás v piatok 18. októbra 2013 pozýva do bratislavskej Starej tržnice na celodenné podujatie s názvom Rozvojový deň 2013. Svoju činnosť tu predstavia slovneské rozvojové organizácie, ktoré sa už vyše 10 rokov venujú zahraničnej rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci a globálnemu vzdelávaniu na Slovensku.

Slovenská katolícka charita vám predstaví svoje projekty v Ugande a Keni, priblížime vám program Adopcia na diaľku®, ktorý má najdlhšiu tradíciu medzi mimovládnymi organizáciami. Porozprávame vám o monitorovacích návštevách rodín detí podporovaných v rámci programu Adopcia na diaľku® v Ugande, o ich životnej úrovni, o tom, ako na severe Ugandy nenájdete žiadne dieťa na ulici, no aj napriek tomu sa musia pasovať s existenčnými problémami. Hovoriť budeme aj o stigmatizácii ľudí s HIV v okrese Adjumani.

Spoločne s deťmi, ktoré Rozvojový deň 2013 navštívia počas tvorivých dielní pripravíme pomôcky na vyučovanie pre deti v Centre Nepoškvrneného Srdca Panny Márie v Ugande a deti podporované v rámci projektu Adopcia na diaľku® v Ugande (výroba záložiek do kníh, príprava podporných kariet ako veľká a malá násobilka, slovné druhy, mapy svetadielov, …). Venovať sa budeme aj výrobe náušníc pre dievčatá v centre, ktoré budú súčasťou mikulášskeho balíčka, ďalej výrobe náramkov a vianočných pohľadníc.

Viac o programe a organizáciach, ktoré sa zapojili, nájdete na stránke: http://rozvojovyden.mvro.sk/program.