SKCH predstaví svoju činnosť na najväčšom hudobnom festivale na Slovensku | Slovenská katolícka charita


SKCH predstaví svoju činnosť na najväčšom hudobnom festivale na Slovensku

pridal: wp-dev | dátum: 2. júla 2015 | kategória: Aktuality

Slovenská katolícka charita predstaví aj tento rok svoju činnosť na hudobnom festivale Pohoda v Trenčíne. Projekt STOP obchodovaniu s ľuďmi chce prostredníctvom svojej kampane GIFT box – „Ľudia nie sú na predaj„ upriamiť pozornosť na celospoločenskú problematiku obchodovania s ľuďmi. Verejnosť sa tak bude môcť dozvedieť viac o tom, koľko denne využívaných produktov a služieb môže byť poznačených novodobým otroctvom či zapojiť sa do petície, ktorážiada módne značky o zodpovednosť a transparentnosť v rámci svojho dodávateľského reťazca. Návštevníci festivalu budú mať príležitosť zakúpiť si ručne vyrábané kabelky klientiek zariadenia Programu ochrany a podpory obetí obchodovania alebo odfotiť sa v priestore stánku SKCH s gestom vyjadrujúcim protest proti obchodovaniu s ľuďmi. Mozaika z fotiek bude následne uverejnená na webe charita. sk.
Na tohtoročnom festivale Pohoda sa popri kampani GIFT box predstavia aj ďalšie projekty SKCH – Adopcia na diaľku a Rafael – pomoc utečencom.
Pohoda je s návštevnosťou 30 tisíc ľudí najväčším multižánrovým festivalom na Slovensku.
Okrem hudobných skupín, divadelných predstavení a iných zábavných atrakcií, ktoré si pre návštevníkov pripravili organizátori festivalu, budú môcť nazrieť aj priamo do GIFT boxu, dozvedieť sa viac o kampani „Ľudia nie sú na predaj“ a priamo vyjadriť svoj názor na túto problematiku.
Tešíme sa na Vás na festivale Pohoda počas 9. – 11. júla 2015 v priestore neziskových organizácií na letisku v Trenčíne.