SKCH: S GIFT boxom na Pohode | Slovenská katolícka charita


SKCH: S GIFT boxom na Pohode

pridal: charita | dátum: 16. júla 2014 | kategória: Aktuality

Aj návštevníci najznámejšieho letného festivalu na Slovensku sa mohli zoznámiť s problematikou obchodovania s ľuďmi. Vďaka ponuke festivalu Pohoda, ktorá každoročne umožňuje neziskovým organizáciám vstup do mestečka neziskoviek, sa na letisku v Trenčíne od 10. júla do 12. júla 2014 zúčastnila aj Slovenská katolícka charita (SKCH).

Na Pohode sme postavili náš GIFT box, ktorý predstavuje jedinečný prostriedok ako zaujímavou formou upozorniť na problematiku obchodovania s ľuďmi a možné riziká pred cestou do zahraničia. Projekt bol vytvorený tak, aby mohol byť použitý v rôznych krajinách celého sveta. V súčasnej dobe sa projekt GIFT box realizuje vo Veľkej Británii, Brazílii a Slovenskej republike a plánuje sa jeho rozšírenie na Nový Zéland, do USA a ďalších krajinách.

Počas festivalu sa pri nás zastavili desiatky ľudí, z ktorých mnohí boli prekvapení, že niečo také ako obchod s ľuďmi sa dotýka aj Slovenska. Ďakujeme všetkým, ktorí sa pri nás zastavili za príjemný rozhovor, všetkým kolegom z mestečka za dobrú atmosféru a príjemné susedské prostredie, nášmu šéfovi za ústretovosť a možnosť vymeniť na pár dní naše kancelárie za pohodu na Pohode. Organizátorom festivalu ďakujeme za možnosť zúčastniť sa Pohody a šíriť povedomie o obchode s ľuďmi.

Teším sa na ďalší ročník 🙂

Viac o novodobom otroctve a pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi sa môžete dozvedieť na www.obchodsludmi.sk

Foto: SKCH