SKCH: Spoločne vytvárame novú rodinu | Slovenská katolícka charita


SKCH: Spoločne vytvárame novú rodinu

pridal: wp-dev | dátum: 15. mája 2017 | kategória: Aktuality

BRATISLAVA, 15. máj 2017 – Prostredníctvom celoslovenskej zbierky Pôstna krabička pre Afriku vytvára Slovenská katolícka charita (SKCH) pre deti v Ugande už 5 rokov nový a bezpečný domov. Mnohé z detí, ktorým pomáhame, sú siroty alebo polosiroty, a navyše trpia vírusom HIV. Vďaka podpore slovenských darcov im prinášeme nádej na lepšiu budúcnosť.

“Viaceré z detí, o ktoré sa v Ugande staráme, stratili svojich rodičov kvôli chorobe AIDS a ich najbližší príbuzný už nemali možnosť sa o nich ďalej postarať. Som rád, že SKCH vďaka podpore mnohých ľudí zo Slovenska vytvorila pre tieto deti nový domov,” uviedol generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

Centrum Nepoškvrneného srdca Panny Márie na severe Ugandy poskytuje pomoc aktuálne viac ako 50-tim deťom. Okrem ubytovania a stravy im zabezpečuje pravidelní prísun liekov, ktoré výrazne zvyšujú ich šancu na plnohodnotný život. Prostredníctvom materskej školy ponúka centrum svoju službu aj deťom mimo centra. Fungovanie centra v Ugande, ako aj pravidelná prítomnosť slovenských dobrovoľníkov je realizovaná výlučne z darov zbierky pôstna krabička pre Afriku. Aktuálna podpora na konci apríla 2017 predstavovala sumu viac ako 177 – tisíc EUR.

Okrem rozvojových a humanitárnych projektov SKCH už viac ako 20 rokov realizuje projekt Adopcia na diaľku®, ktorý vďaka pravidelnej podpore slovenských adoptívnych rodičov pomáha deťom v siedmich krajinách sveta. Pri našej práci zameranej na pomoc ľuďom v núdzi nezabúdame ani na pomoc rodinám na Slovensku. Krízové centrá pre matky s deťmi, detské charitné domy a ďalšie zariadenia, ktoré prevádzkujú naše arcidiecézne a diecézne charity, ako aj potravinová zbierka, či zbierka školských pomôcok sú toho najlepším dôkazom.

“Uvedomujeme si, že nahradiť rodinu a jej základné poslanie v živote človeka sa nám nikdy úplne nepodarí. Ale zastúpiť jej funkciu v krízovej situácii sa budeme pokúšať aj naďalej,” doplnil Radovan Gumulák.

Medzinárodný deň rodiny (International Day of Families) bol vyhlásený Organizáciou spojených národov (OSN) v roku 1993.