SKCH: Vo vianočnej zbierke darovali ľudia na pomoc núdznym takmer 30-tisíc eur | Slovenská katolícka charita


SKCH: Vo vianočnej zbierke darovali ľudia na pomoc núdznym takmer 30-tisíc eur

pridal: wp-dev | dátum: 4. januára 2013 | kategória: Aktuality

BRATISLAVA 4. januára 2013 – Podporovatelia Slovenskej katolíckej charity (SKCH) prispeli v predvianočnom čase ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi sumou takmer 30-tisíc eur. Taký je výnos vianočnej zbierky Blízko pri človeku, ktorú SKCH tento rok po prvýkrát realizovala spolu v 43 predajniach spoločnosti TESCO STORES SR, a. s. od Bratislavy až po Sninu a od Žiliny až po Komárno.

„Výnos zbierky Blízko pri človeku predstavuje 29 400 eur a bude použitý na podporu sociálnych a zdravotníckych služieb pre ľudí, ktorí sa na Slovensku ocitli v núdzi,“ povedal generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Radovan Gumulák.

Zamestnanci charity a dobrovoľníci zbierali finančné prostriedky počas štyroch decembrových týždňov vždy od stredy do soboty, a to od 29. novembra do 22. decembra 2012. Najviac peňazí (2 811,75 eura) vyzbierali zamestnanci a dobrovoľníci Spišskej katolíckej charity v Liptovskom Mikuláši.

Dôležité je, že jednotlivé charity a neziskové organizácie zbierali peniaze na chod a fungovanie svojich zariadení, ktoré často pôsobia práve v mestách, kde SKCH zbierku realizovala. „Ľudia tak mohli podporiť napríklad azylový dom pre matky s deťmi alebo hospic pre nevyliečiteľne chorých priamo vo svojom meste a nie neznáme projekty či organizácie. Ďakujeme každému darcovi, ale aj zamestnancom, dobrovoľníkom a spoločnosti TESCO STORES SR za možnosť zapojiť sa do zbierky, uviedol Radovan Gumulák.

Do zbierky sa okrem SKCH zapojila Gréckokatolícka charita Prešov, Diecézna charita Nitra, Spišská katolícka charita, Arcidiecézna charita Trnava, Diecézna charita Žilina, Diecézna charita Rožňava, Arcidiecézna charita Košice, nezisková organizácia Marta pomoc núdznym zo Zvolena, Charita Modra, Charita Komárno a Azylový dom Emauzy v Holíči.

Text a foto: Lukáš Melicher