SKCH: Zbierka školských pomôcok finišuje | Slovenská katolícka charita


SKCH: Zbierka školských pomôcok finišuje

pridal: wp-dev | dátum: 26. augusta 2013 | kategória: Aktuality

BRATISLAVA 22. augusta 2013 (SITA) – Desiatky rodín so školopovinnými deťmi budú mať nástup do školy jednoduchší vďaka zbierke školských pomôcok, ktorú koncom júna vyhlásila Slovenská katolícka charita (SKCH). Centrá, ktoré sa do zbierky zapojili už do sociálne slabších rodín rozdali fixky, farebné ceruzky, vodové farby aj perá. Najväčší dopyt je po aktovkách a zošitoch, tých je však zatiaľ nedostatok.

Aj tretí ročník zbierky školských pomôcok sa zatiaľ ukázal ako úspešný o čom svedčí radosť detí, ktorým sme školské pomôcky darovali. Ďakujem všetkým darcom, ktorí sa do zbierky zapojili a venovali veci, ktoré už nepotrebujú, ale aj úplne nové veci,“ povedal generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

Dostali sme krásny dar, velikánsku škatuľu školských potrieb z firmy, ktorá veci balí. Ide o poškodené veci, no najčastejšie je len trošku poškodený obal. Takže sa tešíme a tejto firme veľmi ďakujeme,“ priblížila priebeh zbierky Zuzana Ryšková z Trnavskej arcidiecéznej charity.

Zbierka trvá až do 31. augusta. Ľudia môžu darovať napríklad použité, no stále funkčné perá, farbičky, pravítka, kružidlá, zošity, vodové aj temperové farby, peračníky či zachovalé školské tašky. Všetky vyzbierané veci poputujú do rúk deťom zo sociálne slabších rodín, deťom z charitných detských domovov a rómskych rodín po celom Slovensku,“ vysvetlil Radovan Gumulák.

Do zbierky sa zapojilo 27 centier na celom Slovensku. Ich zoznam, v ktorom sú uvedené presné kontaktné je dostupný tu: https://www.charita.sk/aktuality/skch-uz-po-stvrtykrat-spusta-zbierku-skolskych-pomocok

Vyzbierané školské pomôcky do rodín distribuujú priamo centrá, ktoré sa do zbierky zapojili a poznajú potreby rodín v ich okolí.