Slovenská katolícka charita navštívila Košice 2013 | Slovenská katolícka charita


Slovenská katolícka charita navštívila Košice 2013

pridal: wp-dev | dátum: 3. novembra 2010 | kategória: Aktuality

CESTA DO NEZNÁMA – príbeh utečencov na Slovensku

Dňa 23. 10. 2010 sa v košických kasárňach/Kulturparku konalo stretnutie v rámci projektu Košice 2013 na tému UTEČENCI. Tento projekt priniesol SPOTs v spolupráci s Migračným úradom SR v rámci podprogramu Sociálne umenie.

Jeho cieľom je podporovať aktivity na scitlivenie verejnosti, spoluprácu umelcov s obyvateľmi v znevýhodnených komunitách a rozvoj nových prístupov v sociálnej a komunitnej práci. Záštitu nad podujatím prevzal Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov, ktorého prácu si mohli účastníci podujatia pozrieť hneď na úvod panelovej diskusie. V panelovej diskusii vystúpila Alexandra Malangone, ktorá predstavila okrem iného aj nový projekt charity BAKHITA, Dušan Bezák, SJ z Jezuitskej služby pre utečencov, Anna Cripa z charity Janov v Taliansku a Jana Svobodová z Divadla Archa v ČR.

Po nej nasledovala tzv. Živá knižnica. V nej sa mohli záujemcovia priamo rozprávať s utečencami, ktorí im ochotne rozpovedali svoj životný príbeh. Poobedňajšie hodiny patrili divadelnému predstaveniu v podaní členov hudobnej skupiny All Star Refjúdží Band a niekoľkým videofilmom s utečeneckou tematikou. Fotograf Victor Breiner predstavil vo svojej vernisáži výstavu fotografií s názvom ‘Cesta do neznáma’. Záver dňa, patril koncertu medzinárodnej hudobnej skupiny All Star Refjúdží Band.

foto: Tomáš Čižmárik