Slovenská katolícka charita pomáha rodinám v núdzi aj v aktuálnej mimoriadnej situácii | Slovenská katolícka charita


Slovenská katolícka charita pomáha rodinám v núdzi aj v aktuálnej mimoriadnej situácii

pridal: charita | dátum: 7. apríla 2020 | kategória: Potravinová pomoc

V aktuálnej mimoriadnej situácii sa pomoc rodinám v núdzi stala naliehavejšou ako kedykoľvek predtým. Náš partner a zároveň najväčší potravinový reťazec na Slovensku prichádza s doposiaľ najväčšou mimoriadnou podporou pre ľudí v ťažkej situácii. Tesco daruje potraviny a ďalšie potrebné výrobky nevyhnutné pre každú rodinu v núdzi v hodnote viac ako 172-tisíc eur.

Súčasťou mimoriadnej pomoci od Tesca pre ľudí v núdzi budú napríklad produkty zo sortimentu trvanlivých potravín, čistiacich prostriedkov či starostlivosti o dieťa.

Aktuálna situácia spôsobuje ťažkosti desiatkam tisíc rodín po celej krajine. Prijaté preventívne nariadenia obmedzili nielen sociálny, ale aj pracovný život mnohých ľudí, ktorí potrebujú podať pomocnú ruku. Tesco chce pomôcť najviac, ako je to možné, a preto naďalej napĺňa svoj záväzok podpory komunít kolegov a zákazníkov.

Mimoriadnu pomoc formou darovania potravín v hodnote 172-tisíc eur poskytne reťazec okrem Slovenskej katolíckej charity aj ostatným partnerom neziskového sektora: Potravinová banka Slovenska, , Evanjelická diakonia, Depaul Slovensko a OZ Vagus.