Spúšťame Zbierku školských pomôcok | Slovenská katolícka charita


Spúšťame Zbierku školských pomôcok

pridal: charita | dátum: 7. júna 2021 | kategória: Aktuality

Aj tento rok pozývame širokú verejnosť zapojiť sa do obľúbenej zbierky pre deti. 12. ročník Zbierky školských pomôcok symbolicky začal v Deň detí a trvá až do polovice septembra.

Komu vaše dary pomôžu? Tvorivým deťom, ktoré túžia spoznávať svet. Chcú sa naučiť nové písmenká, rozlúštiť nové hlavolamy a unášať sa svetom fantázie. Aj keď nemajú na školskú tašku s Elzou, trojposchodový peračník alebo značkový úbor na telesnú, chceme rozvíjať ich talenty a dary.

Rovnakú šancu na vzdelanie pre všetky deti

V zbierke posúvame školské pomôcky od vás, ktorí ich už nepotrebujete, k žiakom, ktorí sa im veľmi potešia. Spoločne pomáhame rodičom, ktorí nemajú rozpočet na výbavu pre prváka alebo staršie dieťa, aby ho mohli vypraviť do školy pripravené. Na Charite totiž vieme, že nie všetky deti majú vytvorené podmienky na to, aby sa mohli vzdelávať. Nekárajme ich za to, že sa neučia. Pomôžme spoločne vytvoriť pre ne prostredie, ktoré ich motivuje a v ktorom im nebude chýbať ani ceruzka, pero, zošit či školská taška.

Všetky informácie o zbierke vrátane zberných miest, odporúčaní, čo darovať, a komu zbierka pomáha nájdete na www.charitapomaha.sk/skolske-pomocky/.