Srbské veľvyslanectvo ocenilo pomoc SKCH po povodniach na Balkáne | Slovenská katolícka charita


Srbské veľvyslanectvo ocenilo pomoc SKCH po povodniach na Balkáne

pridal: wp-dev | dátum: 24. júla 2014 | kategória: Aktuality

BRATISLAVA. 24. júla 2014 – Veľvyslanec Srbskej republiky v Slovenskej republike ocenil nezištnú pomoc Slovenskej katolíckej charity (SKCH) zaplaveným rodinám v Srbsku a pri odstraňovaní následkov ničivých povodní, ktoré v máji tohto roku zasiahli veľkú časť územia Srbska a Bosny a Hercegoviny. Generálnemu sekretárovi SKCH Radovanovi Gumulákovi zaslal ďakovný list za humánny prístup a solidaritu s obyvateľmi Srbska.

„Pomoc poskytnutá vo chvíli najťažšej vypovedá o tom, že nešťastie v jednej krajine nenecháva ľahostajnými ľudí v iných krajinách. Je zároveň dôkazom, že Srbsko a Slovensko sú si aj dnes, tak ako tomu bolo vždy v minulosti, navzájom blízke a sú medzi nimi priateľské vzťahy,“ uviedol v liste veľvyslanec Srbskej republiky v SR Šani Dermaku.

„Ďakujem pánovi veľvyslancovi za ocenenie práce desiatok pracovníkov a dobrovoľníkov SKCH, ktorí sa do pomoci zapojili. Tešíme sa, že sme mohli obyvateľom Srbska, ale aj Bosny a Hercegoviny podať pomocnú ruku a prejaviť im našu solidaritu,“ uviedol Radovan Gumulák.

SKCH v júni poslala do Srbska a Bosny humanitárnu zásielku v hodnote viac ako 30-tisíc eur, ktorú odovzdala svojim partnerom Charite Valjevo v Srbsku a Charite Sarajevo v Bosne a Hercegovine. Okrem toho SKCH len pár dní po povodniach poslala svojim partnerom Charite Bosna a Hercegovina a Charite Srbsko 5000 eur, aby mohli začať s odstraňovaním následkov povodní. Ďalšími 30-tisíc eurami SKCH podporí dva projekty v Bosne a jeden v Srbsku.