Týždeň v Charite: V Trnave by ľudia v núdzi mohli repasovať nábytok | Slovenská katolícka charita


Týždeň v Charite: V Trnave by ľudia v núdzi mohli repasovať nábytok

pridal: charita | dátum: 18. júla 2022 | kategória: Aktuality

V Charite sa síce chystajú aj veľké veci, ale samotným klientom z charitných zariadení neraz spravia radosť aj maličkosti – výlet za koníkmi, tvorba látkových anjelov či maľovanie keramiky.

Bratislava – Už onedlho si hostia jednej z bratislavskej kaviarne budú môcť vychutnať kávu z ručne omaľovaných hrnčekov. Tie v rámci terapeutických posedení vyrobili klienti DSS a RS Samária, ktoré sa venuje osobám s duševnými ochoreniami.

Trnava – V tunajšej arcidiecéznej charite sa črtá zaujímavý projekt. Plánujú tu otvoriť dielňu na repasovanie nábytku, v ktorej by pracovné návyky mohli získať ľudia v núdzi. Nábytok tak dostane druhú šancu a pomôže tým, ktorý si nákup nového nemôžu dovoliť. Momentálne hľadajú do tímu sociálneho pracovníka, psychológa a inštruktora sociálnej rehabilitácie, ak poznáte niekoho, dajte mu o tejto možnosti vedieť.

Trnava – Stále prebieha zbierka potrieb, ktoré pomôžu ľuďom bez domova zvládnuť horúčavy počas letných dní. Potrebné sú najmä minerálne vody, opaľovacie krémy, ale aj letné oblečenie a obuv, šiltovky a slnečné okuliare.

Nitra – Ďakujeme všetkým pútnikov, ktorí pri príležitosti národnej púte k sv. Cyrilovi a Metodovi prispeli počas slávnostnej sv. omše na Svätoplukovom námestí na podporu Hospicu – domu pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre. Vyzbieralo sa 3 526 eur, ktoré budú použité výlučne na zabezpečenie paliatívnej starostlivosti o pacientov v terminálnych štádiách ochorenia.

Žilina – Aj deti, ktoré so svojimi rodičmi museli odísť z Ukrajiny, sa snažia v miestnom Centre podpory zabaviť počas prázdnin a vymýšľajú pre nich zaujímavé aktivity. Naposledy si takto spoločne  vyrábali látkových anjelikov pre šťastie.

Spiššská Nová Ves – Aký je svet z konského sedla, si mohli vyskúšať deti z Domu Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi, ktoré sa zúčastnili výletu za koníkmi.

Zázrivá – V tunajšom zariadení sociálnych služieb sa rozhodli skrášliť svoje okolie a pustili sa spoločne do úpravy terasy zariadenia. So svojimi klientami vypleli záhony a vysadili nové kvety, pričom mnohí si zaspomínali na to, aké kvety pestovali doma.

Prešov – Začiatok leta odštartovali hudbou a tancom v prešovskom Centre podpory, kde sa konala slovensko – ukrajinská Summer party. Program bol spestrený o svedectvo, prednášku a hry, takže každý si mohol nájsť to svoje. Výťažok z podujatia pôjde na pomoc núdznym.