V Indii monzúny spôsobili veľké záplavy | Slovenská katolícka charita


V Indii monzúny spôsobili veľké záplavy

pridal: charita | dátum: 13. septembra 2019 | kategória: Aktuality

Koncom augusta sa v Indii stupňovali monzúnové dažde. Sú hlásené obete na životoch – viac ako 202 ľudí. Informácie o súčasnej situácii nám sprostredkováva sestra Maria Goretti Quadros, riaditeľka Nadácie sv. Ignáca v Honavare v štáte Karnataka a naša miestna koordinátorka Adopcie na diaľku®.

„Monzúny v tomto roku boli výdatné. Mimoriadne silné zrážky v krajine spôsobili, že situácia bola pochmúrna, najmä v oblastiach zasiahnutých povodňami ako sú Bihar, Assam, Gujarat, Karnataka, Kerala a Maharashtra. Mnoho ľudí bolo pripravených o domovy a čelia ťažkej situácii.

V Honavare sú nízko položené dediny postihnuté nepretržitými dažďami, ktoré spôsobili chudobným na vidieku veľa utrpenia. Mnoho domov sa zrútilo, iné sú zatopené a cesty pod vodou akoby viac neexistovali. Domy blízko brehov rieky zostali izolované a v neposlednom rade dochádza k veľkému poškodeniu plodín. Došlo tiež k niekoľkým zosuvom pôdy a narušeniu ciest a elektrických rozvodov.

Hladina vody v riekach dosahuje najvyššie úrovne a ľudia, ktorí žijú pozdĺž brehov riek, sú záplavami postihnutí najvýraznejšie. Rodinám v našich cieľových oblastiach sa snažíme poskytovať lekársku pomoc a základné potravinové suroviny.

V Karnatake pokračujú silné zrážky v okresoch Uttar Kannada, Dakshina Kannada, Udupi, Shivamoga, Belgavi, Chikkamangaluru, Kodagu, Hassan a Mysuru.

Modlíme sa k Pánovi, aby ľuďom pomohol a veci sa vrátili znovu do normálu.“

Sr. Maria Goretti SRA

Ak chcete pomáhať deťom nie len v čase monzúnov, ale aj celý rok, môžete sa zapojiť tu.

Ďakujeme.