Vianočná potravinová zbierka pomohla ľuďom v núdzi, vyzbieralo sa 100 ton potravín | Slovenská katolícka charita


Vianočná potravinová zbierka pomohla ľuďom v núdzi, vyzbieralo sa 100 ton potravín

pridal: charita | dátum: 9. decembra 2020 | kategória: Zbierka

Potravinová zbierka Tesca opäť pomohla ľuďom v ťažkých životných situáciách, aby prežili čo najkrajšie vianočné sviatky. Zákazníci  mohli od 19. novembra do 3. decembra 2020 darovať trvanlivé potraviny a drogériu vo všetkých 153 obchodoch Tesca na Slovensku. Vyzbierať sa v nich podarilo 100 ton potravín a drogérie v hodnote viac ako 165-tisíc eur. Tesco po skončení zbierky rozdelí medzi spolupracujúce charitatívne organizácie aj finančnú pomoc navyše – vo výške 20 % hodnoty potravín a drogérie vyzbieraných v obchodoch. Zapojiť sa a pomôcť však môžu zákazníci aj naďalej, a to pri online nákupe prostredníctvom služby Tesco Online nákupy do 24. decembra tohto roka.

Reťazec Tesco zorganizoval už 8. ročník najväčšej Vianočnej potravinovej zbierky, ktorá je zároveň najtradičnejšou aktivitou svojho druhu na Slovensku. „Vďaka potravinovej zbierke dokážeme opäť pripraviť krajšie Vianoce ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Vyzbieraných 100 ton potravín v hodnote viac než 165-tisíc eur je výsledkom, na ktorý sme veľmi hrdí. Veľké ďakujem patrí všetkým zákazníkom, ktorí sa rozhodli pomôcť spolu s nami. Čoraz viac ľudí naprieč spoločnosťou pociťuje už aj ekonomické dosahy koronakrízy, preto ešte viac ako kedykoľvek  záleží na príspevku každého jedného zákazníka. Rovnako tak ďakujeme kolegom z Tesca za ich dobrovoľnícku pomoc v obchodoch. V neposlednom rade sa chceme poďakovať charitatívnym partnerom, pretože vďaka ich zapojeniu sa podarí darované výrobky bezpečne a rýchlo doručiť ľuďom v núdzi,“ uviedla Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Zákazníci, ktorí sa ešte nestihli zapojiť alebo chcú pomôcť spolu s Tescom ešte viac, môžu naďalej využiť rýchlu a jednoduchú možnosť darovania potravín z pohodlia a bezpečia svojho domova cez službu Tesco Online nákupy. Pri svojom online nákupe majú nakupujúci na výber spomedzi šiestich pripravených balíčkov pomoci v hodnote od 5 do 12 eur. Doteraz zákazníci darovali zhruba tisíc balíčkov pomoci – aj potravinová zbierka prebiehajúca online tak pomáha pripraviť krajšie Vianoce ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Aby Tesco pomohlo ešte viac, každoročne medzi spolupracujúce charitatívne organizácie rozdelí aj finančnú pomoc navyše vo výške 20 % hodnoty potravín a drogérie vyzbieraných v obchodoch Tesca. Rovnako to je aj tento rok pri 8. edícii obľúbenej potravinovej zbierky.

„Solidarita a štedrosť darcov, ktorí sa zapojili do najväčšej potravinovej zbierky na Slovensku nám dáva nádej, že aj ľudia v núdzi zažijú požehnané Vianočné sviatky. Dlhoročná spolupráca s Tesco pomáha každoročne tisíckam jednotlivcom a rodín v neľahkých životných situáciách, v ktorých sa ocitli,“ uviedol Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.

Slovenská katolícka charita bola prítomná v 57 predajniach, kde sa vyzbieralo viac ako  67 ton potravín a hygienických výrobkov. Okrem Slovenskej katolíckej charity reťazec pri distribúcii výrobkov spolupracoval aj s ďalšími charitatívnymi organizáciami ako Potravinová banka Slovenska, Evanjelická diakonia, Vagus a Depaul.