Vianočné trhy v Bratislave predsa len budú | Slovenská katolícka charita


Vianočné trhy v Bratislave predsa len budú

pridal: charita | dátum: 2. decembra 2020 | kategória: Slovensko

Až stovka lokálnych predajcov bude ponúkať svoje výrobky vo Vianočnej tržnici v centre Bratislavy. Ľudia tak budú môcť nakúpiť vianočné darčeky od výrobcov lokálnych potravín, nezávislej módy, dizajnu či literatúry.

Tržnica bude otvorená od 25. novembra do 19. decembra 2020, vždy od stredy do soboty. Vianočná tržnica so Slovenskou sporiteľňou je súčasťou iniciatívy Doma nakupujem. Banka tak podporuje slovenských výrobcov a predajcov, ktorí počas pandémie stratili veľa príležitostí predávať svoje výrobky.

„Podporu firiem a podnikateľov, ktorí pôsobia na Slovensku, považujeme za veľmi dôležitú. Práve preto sme nedávno priniesli iniciatívu Doma nakupujem, do ktorej sa zapojilo už vyše 800 firiem, podnikateľov a združení. Jej súčasťou je aj Vianočná tržnica, ktorú prinášame spolu so Starou tržnicou a ostatnými organizátormi v čase, keď sa prevádzky skôr zatvárajú. Teším sa, že sa nám podarilo vytvoriť práve pred Vianocami unikátny a bezpečný predajný priestor pre viac ako stovku malých podnikateľov a tiež všetkých milovníkov originálnych vianočných darčekov,“ hovorí Dáša Juríková, riaditeľka marketingu Slovenskej sporiteľne.

Charitatívny rozmer

Vianočná tržnica bude mať aj charitatívny rozmer. „Počas Vianoc myslíme aj na iných. V spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou v rámci trhov vytvoríme zberné miesto pre darčeky pre ľudí zo znevýhodneného prostredia a zo sociálne slabších pomerov. Počas 2. a 3. decembra môžu ľudia priniesť alebo rovno kúpiť darček vo Vianočnej tržnici a odovzdať ho v stánku Slovenskej katolíckej charity, ktorá sa postará o doručenie pod stromček ľuďom, ktorí tak budú mať krajšie Vianoce,” vysvetľuje Dáša Juríková.

Vianočná tržnica so Slovenskou sporiteľňou sú súčasťou iniciatívy www.domanakupujem.sk, ktorej cieľom je šíriť povedomie o dôležitosti podpory domácej ekonomiky počas aktuálnej pandémie.