Vysúšače dostupné v Handlovej a Prievidzi | Slovenská katolícka charita


Vysúšače dostupné v Handlovej a Prievidzi

pridal: wp-dev | dátum: 24. augusta 2010 | kategória: Aktuality

Vo štvrtok previezla Slovenská katolícka charita 20 kusov odvlhčovačov do Prievidze, ktorú zasiahli v polovici augusta početné zrážky a spôsobili vyliatie Handlovky. Spolu s vysúšačmi má Prievidza k dispozícii aj dve kalové čerpadlá, 474 litrov čistiacich a dezinfekčných prostriedkov a jednoduché pomocné náradie. Celú dodávku pomoci od Charity prebral zástupca primátora, pán Ing. Milan Dérer, ktorý dohliadne nad postúpením zapožičanej techniky (vysúšačov a čerpadiel) a distribúciou čistiacich prostriedkov občanom.

Do handlovského útulku pre osamelých rodičov na Nádaždyho ulici dorazil zatiaľ jeden vysúšač. „V najbližších dňoch dodáme Mestskému úradu 25 elektrických a rovnaký počet naftových vysúšačov a náradie ako lopaty, vedrá, rukavice a podobne.“, prisľúbil generálny sekretár SKCH. Vysúšače sú momentálne najviac potrebné pre rýchlejšie sprevádzkovanie už vyčistených pivníc a miestností, ktoré boli zaplavené. Charita upozorňuje domácnosti, aby nezačali steny maľovať skôr, než budú suché, k tomu by im mali pomôcť vysúšače. V niektorých prípadoch bude potrebné meniť omietky. Veľmi dôležité je používať dezinfekciu, aby sa zamedzilo tvorbe plesní.

Postihnuté domácnosti v okolí Prievidze a Handlovej budú zaradené do databázy spoločnej pomoci poskytovanej Konferenciou biskupov Slovenska, Slovenskou katolíckou charitou, Človekom v ohrození a Človekom v tísni.