Za každým príbehom z Potravinovej zbierky sú ozajstní ľudia | Slovenská katolícka charita


Za každým príbehom z Potravinovej zbierky sú ozajstní ľudia

pridal: charita | dátum: 2. januára 2020 | kategória: Potravinová pomoc

Príbeh mamičky, ktorá sa stará o svoje dve deti (5 a 12 rokov) veľmi oslovil Spišskú katolícku charitu. Najskôr sa v živote musela popasovať s manželom, ktorý ich rodinu opustil. Až náhodne sa dozvedela, že sa odsťahoval do zahraničia, kde neskôr zomrel. Rodine po ňom ostali len dlhy, kvôli čomu musia momentálne bývať v segregovanej časti mesta.

Matka je aj napriek veľkej snahe dlhodobo v hmotnej núdzi.  Ich spoločný príjem je veľmi nízky, čo im spôsobuje množstvo finančných ťažkostí. Vďaka Potravinovej zbierke sa však darí rodinu stabilizovať a podporiť. Rodina sa často ocitá v hraničných situáciách, kedy hrozí, že by deti boli kvôli finančným problémom umiestnené do krízového centra, alebo detského domova. To by bolo veľmi škoda, keďže medzi rodinkou sú nádherné a silné citové väzby.

Dodávka Trnavskej arcidiecéznej charity s potravinami a hygienickými pomôckami vyrazila aj do viacerých zariadení, napríklad o Jozefínum – zariadenie núdzového bývania pre ženy v Dolnej Krupej, ďalej o Centrum pre deti a rodiny Trnava alebo občianske združenie OZ Kroky v Jaslovských Bohuniciach. Produkty zo zbierky pomohli pred Vianocami aj v nízkoprahovom dennom centre v Šali.

Potraviny a drogéria zo zbierky pomohli aj pánovi Miroslavovi, ktorý bol nedávno prepustený z výkonu trestu odňatia slobody. Veľmi sa snaží nájsť si prácu, i keď je to pre neho v momentálnej situácii náročné. Býva u dcéry a hľadá si ubytovanie, ktoré by dokázal finančne pokryť. Za potraviny je charite veľmi vďačný, pretože mu pomohli v zložitom období.

Pre Bratislavskú arcidiecéznu charitu je Potravinová zbierka obrovskou pomocou. Všetky darované potraviny a drogéria idú ľuďom v krízových životných situáciách, o ktorých sa denne starajú, klientov majú buď v zoznamoch alebo sa im priebežne počas roka sami ozývajú, prípadne dostávajú tipy a odporúčania od jednotlivcov alebo iných pomáhajúcich organizácií.

Potravinová zbierka pomohla viac ako 500 rodinám Žilinskom kraji, ale aj po celom Slovensku. Opäť sa ukázalo, že nezáleží na tom, aké množstvo potravín alebo drogérie sta darovali, hlavné bolo to, že ste sa zapojili a spoločne tak pomohli rodinám, ktoré to najviac potrebujú.