Začíname spoluprácu s organizáciou HIA | Slovenská katolícka charita


Začíname spoluprácu s organizáciou HIA

pridal: charita | dátum: 13. apríla 2018 | kategória: Adopcia na diaľku®

V Ugande rozširujeme našu pomoc pre deti v núdzi. Rozbiehame preto spoluprácu s organizáciou HIA (Health Initiatives Association). HIA pôsobí  v okrese Buikwe, kde prevádzkuje detskú HIV/AIDS kliniku Jána Pavla II. Cieľom ich aktivít je pomoc opusteným deťom, sirotám, hladujúcim, ale hlavne ľudom trpiacim na HIV/AIDS infekciu v Ugande.

Jednorazová hmotná pomoc je v štátoch rovníkovej Afriky z dlhodobého hľadiska neefektívna a nevýchovná, preto sa HIA zameriava najmä na programy z časového hľadiska trvácne a kontinuálne. Srdcom a centrálou aktivít HIA v Ugande je detská HIV/AIDS klinika Jána Pavla II. špecializovaná na starostlivosť a komplexnú liečbu HIV pre nakazené deti a ich rodiny. Dôležitou skutočnosťou je, že táto starostlivosť je poskytovaná úplne zadarmo. Riaditeľkou je Barbora Šilhárová, ktorá pracuje ako lekárka na rozvojových projektoch od roku 2010. Postupne pôsobila v rôznych krajinách ako v Ugande, Tanzánii, v Lesote a v Južnom Sudáne. HIA realizuje v Ugande aj sociálny program. Cez sociálny program sa pracovníci organizácie HIA snažia podporovať vzdelávanie žiakov, lebo všetky školy v Ugande či už štátne alebo súkromné sú platené. V rámci našej spolupráce budú do Adopcie na diaľku® zapájané deti z oblasti, kde HIA pôsobí. Aktuálne zaraďujeme do projektu už prvé deti. Vďaka vašim darom im budeme môcť  prispievať na školské poplatky, uniformu a topánky, prípadne na internátny balíček, ktorý tvorí deka, obliečky, matrac, moskytiera a uzamykateľná kovová debna na uloženie osobných vecí.

Staň sa adoptívnym rodičom na diaľku aj ty. Vďaka tebe dostane šancu chodiť do školy ugandské dievčatko alebo chlapec z chudobnej rodiny. Ďakujeme.