Zberné boxy na predajniach Zara | Slovenská katolícka charita


Zberné boxy na predajniach Zara

pridal: charita | dátum: 9. marca 2020 | kategória: Aktuality

Spoločnosť Inditex, ktorá prevádzkuje módnu značku Zara, spolupracuje s lokálnymi neziskovými organizáciami vo viacerých krajinách svojho pôsobenia. Využíva rýchle logistické štruktúry, ľahkú dostupnosť a návštevnosť vlastných predajní, na ktoré umiestňuje zberné boxy a zákazníkov vyzýva, aby prinášali oblečenie, ktoré už nenosia. Keď sa boxy naplnia, odovzdáva ich spolupracujúcej organizácii. Tá zabezpečí roztriedenie a etické spracovanie oblečenia, čím sa predchádza tvorbe zbytočného odpadu nielen z výroby Inditexu.

Oblečenie získava nové uplatnenie v krajčírskych dielňach, je venované ľuďom v núdzi, predávané na podporu neziskových organizácií, alebo sa spracováva na nové recyklované vlákna pre textilný, stavebný či automobilový priemysel.

V rámci Slovenska je do projektu zapojená Slovenská katolícka charita v zastúpení Bratislavskej arcidiecéznej charity (BACH) spravujúcej Centrum solidarity v bratislavskej Petržalke. Oblečenie, ktoré odovzdáte na niektorej zo slovenských predajní Zara, putuje pod ruky našich kolegov, ktorí ho dôsledne roztriedia a následne vystavia v Centre solidarity pre jeho návštevníkov.

Ako môžete pomôcť vy?

Zberné boxy pre nenosené oblečenie nájdete v predajniach Zara v Bratislave. Stačí priniesť oblečenie, ktoré už nenosíte, no stále je v dobrom stave, nepoškodené a čisté, a tu ho odovzdať. Máte tak istotu, že neskončí na skládke, kde by poškodilo životné prostredie. Naopak, dostane sa k nám, do charity, kde ho ponúkneme ľuďom, ktorí ho potrebujú. Oblečenie, ktoré vám donedávna stálo v skrini, získa šancu na druhý život.

Otváracie hodiny Centra solidarity v Bratislave nájdete TU.