Zbierka školských pomôcok 2015 | Slovenská katolícka charita


Zbierka školských pomôcok 2015

pridal: charita | dátum: 1. júna 2015 | kategória: Aktuality

Bratislava. 1. júna 2014 – Slovenská katolícka charita („SKCH“) organizuje už šiesty ročník úspešnej zbierky školských pomôcok, ktorá sa uskutoční v období od 1. júna do 15. augusta 2015. Do tohtoročnej zbierky sa môžu zapojiť ľudia darovaním nových i použitých, avšak stále funkčných pier, zošitov, pravítiek, fixiek, peračníkov, tašiek a iných vecí, ktorú môžu deti v škole využiť. Vyzbierané predmety budú rozdelené do rodín zo sociálne slabších pomerov a deťom z charitných detských domovov.

„Vďaka projektu Adopcia na diaľku® môžeme podporiť deti v rôznych krajinách sveta, pomôcť im študovať a zabezpečiť si lepšiu budúcnosť. Chudobných a znevýhodnených detí je však aj na Slovensku mnoho. Nemôžeme preto pozerať iba do diaľky, ale vidieť potreby práve tých, ktorí sú priamo pri nás,” uviedol o zbierke generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

Na Slovensku je počas trvania podujatia otvorených 37 zberných miest, kde môže verejnosť darovať nové alebo použité školské potreby. Kompletný zoznam je dostupný na stránke www.charita.sk/pomocky. Po ukončení zbierky budú pomôcky rozdelené deťom a rodinám v okolí zberných centier. Pri darovaní použitých školských pomôcok je dôležité skontrolovať ich použiteľnosť a funkčnosť.

V minulých ročníkoch sa do zbierky zapojili jednotlivci, skupiny a firmy. „Sme veľmi radi, že ľudia na Slovensku majú stále otvorené srdce pre druhých. Tak, ako doprajú a spravia všetko pre svoje deti, uvedomujú si, že mnoho detí nemá rodičov, alebo ich rodičia nemajú dostatok financií na ich štúdium a sú ochotní pomôcť im,” podotkol Radovan Gumulák.

Viac informácií o zbierke a zoznam všetkých miest s kontaktnými osobami nájdete na www.charita.sk/pomocky.