5.5. oslavujeme sviatok štedrosti a dobrých skutkov | Slovenská katolícka charita


5.5. oslavujeme sviatok štedrosti a dobrých skutkov

pridal: charita | dátum: 5. mája 2020 | kategória: Výzva

#GivingTuesday je celosvetový sviatok darovania, ktorý na Slovensku slávime od roku 2017, vždy 3. decembra. Tento rok ho však oslávime dvakrát. Už v utorok 5.5. sa môžete zapojiť do špeciálneho #GivingTuesdayNow a pomôcť tak Slovensku prekonať koronakrízu podporou neziskovej organizácie šíriacej pomoc a nádej.

Počas #GivingTuesday hľadáme #SrdcomChariťáka!

Počas sviatku darovania hľadáme finančné prostriedky na rozvoj charitného diela a služieb, ktoré poskytujeme. V čase koronakrízy pomáhame seniorom, ktorým prinášame nákupy potravín, hygienických potrieb a liekov. Ak žijú v nedostatku, venujeme im nákup z vlastných prostriedkov. Naďalej podávame ruku ľuďom, ktorí sa ocitli v chudobe, prevádzkujeme hospice, nocľahárne, detské domovy či krízové centrá so službou ubytovania i stravy.

Potravinovú pomoc poskytujeme aj za hranicami Slovenska. Naše charitné centrá v Ugande a Rwande sú dnes kvôli obmedzeniam proti šíreniu koronavírusu zatvorené, naši dobrovoľníci opäť na Slovensku a deti doma alebo v rodinách príbuzných. Obmedzenia však spôsobujú, že mnohé rodiny strácajú možnosť zárobku, čo vedie k nedostatku potravy a hladovaniu. V spolupráci s miestnymi partnermi im preto pomáhame prekonávať ťažkú situáciu distribúciou základných potravín.

Tento rok už po 11-ty raz organizujeme zbierku školských pomôcok pre deti s chudobného prostredia, ktorú tentoraz rozširujeme o notebooky, počítače a tablety. Online výučba, ktorej sa nemohli zúčastniť všetky deti rovnako, ešte viac zvýraznila sociálne rozdiely a znevýhodnila tých, pre ktorých práve vzdelanie predstavuje možnosť zmeny. Darovať môžete aj trvanlivé potraviny a zachované šatstvo, ale i vlastný čas vo forme dobrovoľníctva.. Vďační budeme aj za mediálny priestor, ktorý nám pomôže priblížiť naše služby ľuďom, ktorí to potrebujú, a tým, ktorí by mohli pomôcť.

Daruj na Darujme.sk

Zapoj sa do darcovského maratónu finančnej pomoci a pomôž nám získať finančný bonus. Podpor nás darom na darujme.sk, zdieľaj a odporuč darovanie aj svojim známym. Najúspešnejšia neziskovka, ktorá 5.5. vyzbiera najviac finančných darov, získa bonus 500 eur!

Zapoj sa do #výzva55

Využi svoj hlas na sociálnych sieťach a zapoj sa do #výzva55. Ukáž, čo si ochotný pre rozšírenie povedomia o dobrej práci neziskovky spraviť. #Výzva55 môže byť čokoľvek. Zabehneš 5,5 km v parku alebo 5-krát okolo svojho bytu? Alebo napečieš 55 koláčikov? Zacvičíš sériu 55 klikov, alebo naučíš svojho psa preskočiť 55-krát cez švihadlo? Vyber si akúkoľvek aktivitu, ktorú zvládneš, a daj o nej vedieť ostatným. Organizácia, ktorá 5.5. získa na Instagrame najviac označení spolu s hashtagom #vyzva55, získa bonus 500 €. Ako na to?

  • Premysli si výzvu, ktorá súvisí s číslom 55.
  • Pridaj fotku alebo video s tvojou výzvou na Instagram.
  • Označ neziskovku v príspevku. Nezabudni na hashtag #vyzva55
  • Nominuj svojich priateľov do výzvy, pomôžeš tak tomu, aby sa šírila ďalej. Viac informácií o výzve…

Sleduj náš Instagram a daj nám vedieť, že pri nás stojíš. Buď aj ty #SrdcomChariťák a pomáhaj malými činmi ku krajšiemu svetu.