Aká je vaša ekologická stopa? Aj to sa dozvedia účastníci projektu NICE | Slovenská katolícka charita


Aká je vaša ekologická stopa? Aj to sa dozvedia účastníci projektu NICE

pridal: charita | dátum: 29. mája 2023 | kategória: Aktuality

Hlavnou témou vzdelávania bude Konzum. Stretnutie sa uskutoční sa 1. júna o 17:00 hodine v sídle Slovenskej katolíckej charity.

Na charite sme odštartovali vzdelávací projekt NICE, v rámci ktorého jeho účastníci získajú informácie z oblasti cirkulárnej ekonomiky a inklúzie.

Prvé zo sérii stretnutí sa uskutočnilo 18. mája. „Na workshope s témou Životný cyklus produktu sme sa zblízka pozreli na enviromentálne dopady produkcie najpoužívanejších komodít a na problematiku plastového odpadu. Účastníci sa po teoretickej časti zúčastnili exkurzie v bezobalovom obchode, kde sa zoznámili s praktickými možnosťami zníženia svojej enviromentálnej stopy. Tešíme sa na ďalšie workshopy, na ktorých sa ponoríme hlbšie do tajov cirkulárnej ekonomiky a inklúzie,“ skonštatovala za charitu Lucia Lišková.

Ďalšie vzdelávanie sa uskutoční už tento štvrtok, 1. júna, a jeho hlavnou témou bude Kozum. Účastníci sa dozvedia informácie o svojej ekologickej stope, udržateľnom životnom štýle, nasledovať bude Zero Waste workshop a exkurzia.

Ak vás táto téma zaujíma, prihláste sa na adrese liskova@charita.sk

Ďalšie termíny a témy vzdelávania nájdete tu.

Stretnutie si môžete vybrať bez povinnosti zúčastniť sa celého programu.