Pomáhaj doma | Slovenská katolícka charita

Pomáhaj doma

Robiť veľké veci a preukázať svoj talent môžeš aj na Slovensku. Bez ohľadu na svoj vek, skúsenosti, vzdelanie sa tiež môžeš stať dobrovoľníkom.  Máme jedinú podmienku: Musíš mať srdce chariťáka.

Naše slovenské charity ťa potrebujú – dlhodobo aj jednorázovo, od malých činností až po celonárodné zbierky a podujatia. 

Ak si spoločenský

V seniorských zariadeniach a hospicoch môžeš spríjemňovať pobyt klientom a rozveseľovať im deň.

Ak neobsedíš

V teréne sa nachádza množstvo ľudí v núdzí a tiež bez domova, ktorí ťa potrebujú.

Ak zbožňuješ deti

Za pomoc pri písaní úloh ťa radi vezmú zo sebou na jeden z ich úžasných výletov.

Ak si kreatívny

Môžeš sa realizovať od písania článkov až po handmade výrobu.

Ak v niečom vynikáš

Krásne spievaš, perfektne programuješ, si rodený vodca alebo šikovný kutil. Všetko dokážeš zúžitkovať a prispieť tým v rámci svojej dobrovoľníckej činnosti.

Ak jednoducho rád pomáhaš

Je toho ešte omnoho viac, kde môžeš nájsť svoje poslanie.

Prečo práve Charita?  

Existuje veľa charitných organizácii, ale my už takmer 100 rokov chodíme tam, kde nás potrebujú. Byť blízko pri človeku nie je len naše poslanie, ale aj naša každodenná misia. Darí sa nám to aj vďaka spolupráci v rámci rozsiahlej charitnej siete, s ktorou sa spoločne snažíme o napĺňanie evanjeliového prikázania lásky. Žijeme a pracujeme podľa princípov solidarity, subsidiarity, spoločného dobra, partnerstva a účasti na spoločenstve. Chceme, aby každý mohol žiť, poznať svoju dôstojnosť a hodnotu, bez ohľadu na rasu, pohlavie, vek, národnosť, náboženstvo, politické a iné zmýšľanie.

Jednoducho spoločnými silami poskytujeme prospešné služby všetkým ľuďom na Slovensku bez akéhokoľvek obmedzenia.

Dobropríbehy

O tom, aké je byť dobrovoľníkom, si môžete prečítať v dobropríbehoch. Svoje príbehy o konaní dobra a prežitých dobrodružstvách nám prezradili naši úžasní chariťáci z celého Slovenska.