Pozor! Hľadá sa ambasádor so srdcom chariťáka! | Slovenská katolícka charita


Pozor! Hľadá sa ambasádor so srdcom chariťáka!

pridal: charita | dátum: 25. marca 2020 | kategória: Dobrovoľníctvo

Tráviš tieto dni doma na home office a túžiš pomôcť? Staň sa ambasádorom našej organizácie a pomôžeš tým, ktorých situácia ohrozuje najviac.

Nechceš sa nečinne prizerať? My ti ponúkame šancu, ako sa aktívne zapojiť. Vytvor výzvu, ktorou oslovíš aj svojich známych a priateľov. Na chvíľku prepožičiaš svoju tvár organizácii, ktorej veríš, a ako ambasádor sa zapojíš do niečoho, čo presahuje akúkoľvek nákazu, sociálnu nerovnosť či medzigeneračnú priepasť. Vytvoríš darcovskú výzvu a rozvíriš dobro pre lepší svet.

Prečo sa stať ambasádorom?

Akékoľvek individuálne skutky pomoci, ktoré sám konáš vo svojom prostredí, sú mimoriadne cenné a my ťa od nich nechceme odrádzať. V pohnutých časoch však žiadame o pomoc, pretože ako organizácia, ktorá sa ohrozeným venuje dlhodobo, poznáme spôsoby, ako pomáhať efektívne a adresne. Skrz našu pomoc môžeš byť blízko k človeku a ľuďom, ku ktorým sa spoločnosť stavia bezradne.

Naša organizácia poskytuje pomoc starším, dlhodobo chorým, ľuďom bez domova, sociálne slabým, ľuďom s fyzickým či mentálnym znevýhodnením a mládeži z detských domovov. Spravujeme množstvo charitných zariadení po celom Slovensku, medzi ktorými nájdeš aj domovy pre seniorov, hospice a nocľahárne pre bezdomovcov.

Je našou úlohou pomôcť im, no ruku podávame i tebe. Ako ambasádor Slovenskej katolíckej charity a konkrétneho projektu pomoci pomôžeš aj im.

Ako na to?

I. KROK

Nastavenie výzvy trvá iba 5 minút. Daj svojej výzve názov. Uveď cieľovú sumu, ktorú chceš vyzbierať, a termín, do ktorého výzva potrvá. Okrem cieľovej sumy môžeš stanoviť aj odmenu, ktorou motivuješ svojich blízkych k tomu, aby na tvoju výzvu zareagovali. Odmenou môže byť spoločné stretnutie po tom, čo situácia pominie, a napr. aj kulinárske prekvapenie. To môžeš podmieniť naplnením cieľovej sumy a so známymi tak uzatvoriť „stávku“. Alebo svojím počinom pri sporáku len podporíš zbierku na dobrú vec, bez ohľadu na to, či sa cieľová suma naplní. Je to na tebe. Tak, už len pridať fotografiu – svoju alebo si pomôž fotografiami na našej stránke, a hotovo, tvoja výzva je pripravená vykročiť do sveta.

2. KROK

Povedz o svojej výzve všetkým, ktorých poznáš. Šír ju medzi ľudí a popros kamarátov o zdieľanie a pomoc. Čím viac ľudí ju zachytí, tým skôr dosiahneš svoj cieľ. Postupne získať podporu priateľov, priateľov tvojich známych a ovácie si vypočuješ aj od nás.

3. KROK

Po skončení výzvy sa už postaráme o zvyšok. Zabezpečíme, aby sa vyzbieraná suma dostala ľuďom, ktorých si sa rozhodol podporiť, a o spôsobe jej využitia ťa informujeme, aby si vedel, ako si pomohol zlepšiť svet.  

Ambasádorom projektu pomoci

Znie to dôležito. Profesionálne. No v srdci je to zábava. Na to, aby ste niekomu pomohli, nemusíte byť celebrita. Činy každého z nás môžu vyvolať obrovskú vlnu, ak šíria dobrú myšlienku. A najkrajšie na tom je, že pomáhame spolu, aj s tvojimi priateľmi. Jediné, čo k tomu treba, je odvaha osloviť svoje okolie. Vtedy sa rodí ambasádor, vtedy sa stáva hrdina.

Svoju darcovskú výzvu vytvoríš na portáli Darujme.sk.

* * *

Ak máš záujem o dobrovoľníctvo, informácie o aktuálnej ponuke nájdeš TU a prihlasovací formulár TU.

Foto: Diana Simumpande, Uunsplash.com