Slováci sú z roka na rok štedrejší | Slovenská katolícka charita


Slováci sú z roka na rok štedrejší

pridal: charita | dátum: 26. novembra 2019 | kategória: Aktuality

Ochota pomáhať ľuďom v núdzi sa v Slovákoch prebúdza najmä v predvianočnom období, čoho dôkazom bola aj najväčšia potravinová zbierka. Tá prebiehala vo viac ako 60 predajniach Tesco, kde ste mohli v dňoch 21 -23. november stretnúť dobrovoľníkov a zamestnancov charity. Vďaka štedrosti Slovákov sa nám podarilo vyzbierať viac ako 108 ton potravín a drogérie v celkovej hodnote 165 898,- €.

Oproti minulému roku, kedy sa podarilo vyzbierať vyše 93 ton potravín prekonala potravinová zbierka tento rok rekord. Ryža, cestoviny, konzervy, detské príkrmy, detské výživy, sušené mlieko, múka, olej, ale  aj drogéria a hygienické potreby  budú prerozdelené pred Vianocami a v priebehu budúceho roka  ľuďom v núdzi a do domácností sociálne slabších rodín.

Ešte stále sa dá pomôcť

Do 3.decembra majú zákazníci Tesco možnosť zapojiť sa aj pri online nákupoch. V rámci svojho nákupného košíka si môžu zákazníci vybrať „Balíček pomoci“, ktorý obsahuje produkty pre ľudí v núdzi (balíček pomoci pre rodičov samo-živiteľov, balíček pomoci pre seniorov núdzi….). Tesco navyše daruje financie na podporu činnosti charity vo výške 20 % z celkovej hodnoty všetkých darovaných produktov.

Najväčšiu potravinovú zbierku zorganizovala spoločnosť Tesco na Slovensku po siedmy-krát so Slovenskou katolíckou charitou, Depaul Slovensko, Evanjelickou Diakoniou ECAV Slovensko, OZ Vagus a Potravinovou bankou Slovenska. Zbierku podporila aj spoločnosť Unilever. Charita sa do zbierky zapája každý rok prostredníctvom svojich 10 diecéznych a arcidiecéznych charít.