Zamestnanci Nestlé sa zapájajú do pomoci Charite | Slovenská katolícka charita


Zamestnanci Nestlé sa zapájajú do pomoci Charite

pridal: charita | dátum: 8. apríla 2020 | kategória: Aktuality

Nestlé sa stalo ambasádorom zbierky Slovenskej katolíckej charity na podporu poskytovateľov sociálnych služieb. Účelom zbierky je pomôcť zabezpečiť nákup zdravotných ochranných pomôcok, dezinfekcie a ďalších prostriedkov potrebných na zvýšenie ochrany seniorov a ich opatrovateľov pred nákazou koronavírusom. Spoločnosť Nestlé sa zaviazala z vlastných zdrojov zdvojnásobiť sumu dobrovoľných príspevkov, ktoré na tento účel darujú jej zamestnanci.

Nachádzame sa v neľahkej dobe. Naši zamestnanci v ostatných týždňoch prichádzajú s novými nápadmi a možnosťami, ako pomôcť tým, ktorí to teraz naozaj potrebujú. Na organizácie poskytujúce nepretržitú starostlivosť o seniorov sa trochu zabúdalo. Ich zamestnanci pritom, často bez potrebných ochranných pomôcok, denne riskujú svoje zdravie, aby seniorom zabezpečili potrebnú ochranu a starostlivosť. Rozhodli sme sa im preto pomôcť prostredníctvom podpory zbierky. Verím, že do zbierky prispejú aj naši zamestnanci, pričom dar od každého z nich bude spoločnosťou Nestlé zdvojnásobený. Týmto spôsobom pomôžeme zabezpečiť dostatok ochranných pomôcok, dezinfekcie, ale aj jedla bohatého na vitamíny a živiny, aby sme ochránili zdravie ošetrovateľov a životy seniorov,“ hovorí Vratislav Janda, riaditeľ pre korporátne záležitosti Nestlé Česko a Slovensko.

Na zabezpečenie pomoci poskytovateľom sociálnych služieb pre seniorov sa spoločnosť Nestlé spojila so Slovenskou katolíckou charitou. Na českom trhu spolupracuje s Charitou Česká republika.

Kamióny potravín: Pomoc na všetkých frontoch v prvej línii
Okrem dobrovoľného daru pre ošetrovateľov a seniorov sa zamestnanci Nestlé postarali aj o zdravotníkov, hasičov, policajtov a ďalších. V minulých dňoch boli na pracoviská uvedených zložiek a do nemocníc v Česku a na Slovensku rozvezené tisíce kartónov cukroviniek, kávy a ďalších potravín. Tovar v hodnote 250 tisíc eur bol distribuovaný pre slovenské a české organizácie, ktoré sú v prvej línii boja proti chorobe COVID-19.

Nestlé pomáha aj vo svete
V reakcii na aktuálnu situáciu Nestlé spojilo sily s Medzinárodnou federáciou spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Zaviazalo sa poskytnúť potraviny, klinickú výživu a balenú vodu všade tam, kde je to najviac potrebné. Ďalej prispeje čiastkou 10 mil. CHF ( 9,5 mil. eur) krajinám, ktoré sú súčasnou situáciou najviac postihnuté.