Dbajte o svoje zdravie pomocou kinestetiky | Slovenská katolícka charita


Dbajte o svoje zdravie pomocou kinestetiky

pridal: charita | dátum: 2. februára 2024 | kategória: Train to Care

Estera má 62 rokov. V mladosti študovala na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave a následne dvadsať rokov pracovala v oblasti bankovníctva.

Potom si však našla novú prácu – začala pracovať ako opatrovateľka v Rakúsku. Zakrátko si uvedomila, že táto práca pre ňu znamená omnoho viac ako len finančné zabezpečenie.

Vzhľadom na to, že Estera vždy túži ísť tzv. do hĺbky, cítila veľkú potrebu ďalej sa vzdelávať. V roku 2014 som sa dozvedela o Caritas a jej vzdelávacom programe Train to Care, súčasťou ktorého bol kinestetický kurz v Bratislave. „Kurz zmenil môj pohľad na vec, pretože som pochopila, akú úlohu zohráva kinestetika v každodennom živote. Ako hovorí Estera : „Naučila som sa veľa pre svoj každodenný život opatrovateľky: Ako byť svojim klientom nápomocná pri vstávaní z lôžka? Akým spôsobom im poskytnúť pomoc pri presune na invalidný vozík?“ Kinestetika je spôsob, ako dbať o svoje zdravie pri výkone úkonov starostlivosti o klientov, zväčša seniorov, ale zároveň podporovať ich samostatnosť a nezávislosť.

V roku 2016 absolvovala Estera s podporou Caritas pokročilý kurz kinestetiky v Rumunsku a o dva roky neskôr absolvovala 1. úroveň ako trénerka. „Chcela som vykonávať lektorskú činnosť a zároveň trénovať,“ spomína. V týchto dňoch Estera dokončila 2. úroveň v Linzi. „Veľa som sa naučila a stretla som úžasných ľudí. Toto všetko ma posúva stále ďalej, v pracovnom aj v súkromnom živote,“ uvádza Estera. Túžba lektorovať sa jej splnila, kurzy na Slovensku ponúka už niekoľko rokov.

Najbližšie kurzy kinestetiky v rámci programu Train to Care pre opatrovateľky/opatrovateľov :

Slovensko: 18. + 19. septembra 2024 a 16. + 17. októbra 2024

Rumunsko: 11. + 12. + 13. apríla 2024

Informácie a registrácia na: www.charita.sk alebo www.traintocare.at