blízko pri človeku

Home

SKCH: Na pomoc ukrajinským presídlencom poslala obväzy aj školské pomôcky

Dátum: 03/03/2015

Materiálna zásielka bola distribuovaná v centrálnej a západnej časti Ukrajiny, niekoľko balíkov sa dostalo až do bojového pásma.
Viac...

SKCH: Pomôže chorým deťom a chudobným rodinám v Ugande a Rwande

Dátum: 18/02/2015

Pridajte sa ku kampani Pôstna krabička pre Afriku a podporte zdravotné stredisko, ktoré pomáha chudobným rodinám, centrum pre siroty a polosiroty s HIV či škôlku.
Viac...

O chorých by sme mali prejaviť viac záujmu, upozorňuje SKCH

Dátum: 11/02/2015

SKCH je najväčší poskytovateľ hospicovej starostlivosti na Slovensku a hospicovú a paliatívnu starostlivosť poskytuje v troch rezidenčných hospicoch, 12 mobilných hospicoch a prostredníctvom 22 staníc domácej ošetrovateľskej starostlivosti.
Viac...

Pomoc charity znamená pre mnohých presídlencov na Ukrajine úplne všetko

Dátum: 05/02/2015

Približne 1,6 milióna obyvateľov odišlo z Krymu a východnej Ukrajiny, aby si zachránili vlastný život. Odišli na často úplne neznáme miesta, kde sú odkázaní na pomoc iných ľudí.
Viac...

Utečenci na Blízkom východe čelia mrazivému počasiu

Dátum: 04/02/2015

Ťažký nahromadený sneh zničil mnohé prístrešky, kde žijú utečenci, a ľudia zápasia s mínusovými teplotami. Na mráz a zimu zomreli už viacerí utečenci. Mnohé z obetí sú deti.
Viac...

SKCH: Pripravila modlitbové stretnutie za obete obchodovania s ľuďmi

Dátum: 02/02/2015

SKCH začala obetiam obchodovania s ľuďmi, ktoré možno považovať za formu novodobého otroctva, pomáhať už v roku 2008. Doteraz pomoc poskytla už 51 ľuďom.
Viac...

Situácia na Ukrajine, ale aj v Iraku, sa vyostruje

Dátum: 22/01/2015

Dnešné správy hovoria o tom, že boje na Ukrajine silnejú a povolané budú ďalšie desiatky tisíc mužov. Štáty sveta zvažujú aj posilniť boje proti Islamskému štátu. Ak sa bude situácia naďalej vyostrovať, v krajinách bude potrebná zvýšená humanitárna pomoc.
Viac...

Vozík pre včeliu farmu vďaka daru od združenia Berkat

Dátum: 21/01/2015

„Vozík budeme využívať v rámci našich aktivít rehabilitačno-sociálnej farmy Kovčeh a sme zaň veľmi vďační,“ uviedol otec Sergej Trifjak, riaditeľ Charity Kolomyja.
Viac...

OZNAM: Sklad solidarity bude od utorka 20. januára znovu otvorený

Dátum: 20/01/2015

Oznamujeme vám, že Sklad solidarity bude od utorka 20. januára znovu otvorený.
Viac...

Po 101. krát sme si pripomenuli Svetový deň migrantov a utečencov

Dátum: 19/01/2015

V nedeľu sme si pripomenuli Svetový deň migrantov a utečencov, ktorý bol prvý krát ustanovený pápežom Piom X. v roku 1914.
Viac...

Sklad solidarity

Sklad solidarity poskytuje materiálnu pomoc ľuďom v núdzi a sociálne znevýhodneným osobám. Dočasne sa tiež využíva na uskladnenie humanitárnej pomoci v prípade prírodných katastrof. Viac tu

Dar lásky pre Ugandu

Slovenská katolícka charita reaguje na volanie severnej Ugandy o pomoc a stavia Centrum pre deti postihnuté HIV a AIDS v oblasti Adjumani. Viac tu

 

 

ADOPCIA NA DIAĽKU®

V rámci projektu Adopcia na diaľku®, ktorý pred 18 rokmi začala realizovať Slovenská katolícka charita (SKCH), slovenskí darcovia pomáhajú deťom v Indii, v Albánsku, na Haiti a vo Vietname, v Ugande, v Kazachstane a na Ukrajine. Viac tu

PODPORTE TERAZ >>
 
NEWSLETTER >>
 

Diecézne charity

 

Anketa

Kde ste sa dozvedeli o Pôstnej krabičke pre Afriku? 

 

FacebookMladaCharita

Partneri

Mediálni partneri

SKCH ďakuje...