blízko pri človeku

Home

SKCH: Problémy migrácie slovenských opatrovateľov do zahraničia

Dátum: 22/05/2015

Problémy migrácie slovenských opatrovateľov do zahraničia rieši SKCH na svojich odborných seminároch v Bratislave.
Viac...

SKCH: Na tohtoročnom stretnutí medzinárodných charít v Ríme diskutovalo Slovensko aj o téme pomoci

Dátum: 20/05/2015

Generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Radovan Gumulák diskutoval počas stretnutia Caritas Internationalis v Ríme s predstaviteľmi charít Iraku, Sýrie, Jordánska a Vietnamu o prenasledovaní kresťanov vo svete.
Viac...

Pobyt ukrajinských rodín v Tatrách

Dátum: 19/05/2015

Ukrajinské rodiny s deťmi z vojnovej zóny mohli stráviť niekoľko dní vo Vysokých Tatrách. Umožnila im to podpora Gréckokatolíckej charity v Prešove a dobrá spolupráca viacerých organizácií.
Viac...

Májové piatky patria Afrike

Dátum: 18/05/2015

Dni Afriky sa konajú počas mája v troch slovenských mestách ako osveta o tomto kontinente. Do konca mesiaca ich bude možné navštíviť ešte v Košiciach a v Bratislave.
Viac...

Charita doteraz v Nepále pomohla už viac ako 30 tisíc ľuďom

Dátum: 14/05/2015

Charitatívne organizácie, ktoré v súčasnosti pôsobia v Nepále pomohli už viac ako 30 tisíc ľuďom.
Viac...

SKCH: Poskytla pomoc presídleným rodinám na západe Ukrajiny

Dátum: 13/05/2015

Slovenská katolícka charita odovzdala humanitárnu pomoc presídlencom v meste Užhorod. Podporila aj činnosť lokálneho partnera, ktorý presídlencom pomáha priamo na mieste so základnými potrebami.
Viac...

SKCH predstaví svoju činnosť v rámci podujatia Deň Európy 2015

Dátum: 06/05/2015

SKCH predstaví svoju činnosť v rámci pripravovaného podujatia Deň Európy 2015, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 7. mája 2015 na Hlavnom námestí v Bratislave v čase od 10.00 do 21.00 hodiny.
Viac...

GIFT box na JobExpo 2015 v Nitre

Dátum: 05/05/2015

V dňoch 29. – 30.4.2015 sa konal na výstavisku Agrokomplex v Nitre piaty ročník veľtrhu pracovných príležitostí s názvom JobExpo 2015. Okolo 140 vystavovateľov tu prezentovalo a ponúkalo prácu návštevníkom. Už druhý rok sa na ňom zúčastnila aj Slovenská katolícka charita s kampaňou GIFT box Slovakia – Ľudia nie sú na predaj.
Viac...

Počas Kapitulských dvorov privítala SKCH vo svojich priestoroch návštevníkov z celého Slovenska

Dátum: 04/05/2015

Počas tohtoročných Kapitulských dvorov otvorila Slovenská katolícka charita (ďalej len „SKCH“) svoje brány. Podujatie sa aj so svojim sprievodným programom odohrávalo v lokalite Kapitulskej ulice, Dome Albrechtovcov, Baxovej veže, Dome Čárskych a Katedrále sv. Martina.
Viac...

SKCH tento rok otvára svoje brány v rámci podujatia Kapitulské dvory

Dátum: 30/04/2015

Počas podujatia, ktoré sa uskutoční v piatok 1. mája 2015 bude verejnosti sprístupnený interiér budovy SKCH v Bratislave.
Viac...

Sklad solidarity

Sklad solidarity poskytuje materiálnu pomoc ľuďom v núdzi a sociálne znevýhodneným osobám. Dočasne sa tiež využíva na uskladnenie humanitárnej pomoci v prípade prírodných katastrof. Viac tu

Dar lásky pre Ugandu

Slovenská katolícka charita reaguje na volanie severnej Ugandy o pomoc a stavia Centrum pre deti postihnuté HIV a AIDS v oblasti Adjumani. Viac tu

 

 

ADOPCIA NA DIAĽKU®

V rámci projektu Adopcia na diaľku®, ktorý pred 18 rokmi začala realizovať Slovenská katolícka charita (SKCH), slovenskí darcovia pomáhajú deťom v Indii, v Albánsku, na Haiti a vo Vietname, v Ugande, v Kazachstane a na Ukrajine. Viac tu

PODPORTE TERAZ >>
 
NEWSLETTER >>
 

Diecézne charity

 

Anketa

Kde ste sa dozvedeli o Pôstnej krabičke pre Afriku? 

 

FacebookMladaCharita

Partneri

Mediálni partneri

SKCH ďakuje...